Lai pabeigtu vairāku gadu garumā notikušo gatavošanos un noslēgtu svētku ciklu, Liepājas bērnu un jauniešu kolektīvi aptuveni 100 cilvēku sastāvā piedalīsies e-dziesmu svētku notikumos, informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Tautas deju dejotājiem atlicis vien reģistrēties kā svētku dalībniekiem, lai saņemtu svētku atribūtiku un noslēgtu šo ciklu. Liepājnieki uzskata, ka svētku pārcelšana nav ieteicama, jo repertuārs tiek apgūts jau trešo gadu, kas nozīmē, ka dalībnieki ir mainījuši arī klašu grupas. Piemēram, ja svētku skatē (2020.gadā) piedalījās kā 4. klašu dalībnieki, šobrīd dalībnieki ir jau 5. klasē, kas nozīmē citu repertuāra apgūšanu atbilstoši savai vecuma grupai.

"Dejotāji, skolotāji un horeogrāfi vēlas pielikt punktu šim ieilgušajam XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku procesam un īstenot skaistu, vērtīgu koncertstāstu "Augstāk par zemi" video filmā," sacīja Liepājas Bērnu un jaunatnes centra vadītāja Ineta Klāsone.

Koncertstāstā "Augstāk par zemi" piedalīsies aptuveni 2000 dalībnieku no 21 pašvaldības. Arī Liepājas 100 dejotāji ir iekļauti filmēšanas procesā, jo ir izturējuši visas dziesmu un deju svētku atlases skates. Filmēšanas process visā Latvijā notiks jūlijā, radošā komanda ieradīsies pie katra kolektīva un ievērojot visus epidemioloģiskos noteikumus notiks kolektīvu filmēšana. Liepājas kolektīvus filmēs 18. jūlijā, Raiņa parkā.
Papildu finansējums no Liepājas pašvaldības e-dziesmu svētkiem nav nepieciešams.