Liepājas Bērnu un jaunatnes centra (LBJC) klubiņa "Pasaulīte" audzēkņi 22.februārī Kuldīgas sporta namā piedalījās sporta spēlēs, kuras paredzētas bērniem un jauniešiem ar kustību un intelektuālās attīstības traucējumiem "Kurzemes Boccia kauss 2020’’. Sacensības organizēja Speciālais sporta centrs sadarbībā ar Kuldīgas novada pašvaldību.

Kopumā Liepāju pārstāvēja divas komandas – LBJC klubiņš "Pasaulīte" un Valsts sociālās aprūpes centra ''Kurzeme'' filiāle "Liepāja" ar komandu "Liepājas brāļi un māsas". Šogad sacensībās piedalījās 12 komandas no Kurzemes novada (4. grupā dalībnieku vecums bija no 8 līdz 18 gadu vecumam, savukārt 5.grupā dalībnieku vecums bija sākot no 19 gadu vecuma).

4.grupā startēja: LBJC klubiņš "Pasaulīte", Valsts sociālās aprūpes centra ''Kurzeme'' filiāle "Liepāja", Liepājas biedrība "Cerība. Ticība. Mīlestība." un Tukuma novada speciālās izglītības iestāde. Savukārt 5.grupā startēja: LBJC klubiņš "Pasaulīte", Valsts sociālās aprūpes centra ''Kurzeme'' filiāle "Liepāja", Liepājas biedrība "Cerība. Ticība. Mīlestība.", Liepājas komanda "Brāļi un māsas", Valsts sociālās aprūpes centra ''Kurzeme'' filiāle "Gudenieki", Valsts sociālās aprūpes centra ''Kurzeme'' filiāle "Iļģi", Kuldīgas Speciālais sporta centrs un Kuldīgas Sociālā dienesta komanda.

"Klubiņš „Pasaulīte" izsaka lielu pateicību Liepājas Līvupes pamatskolai – attīstības centram par doto iespēju nokļūt uz sacensībām „Kurzemes Boccia kauss" Kuldīgā, nodrošinot ar transportu,’’ uzsver LBJC "Vaduguns" bērnu un jauniešu ar īpašām vajadzībām klubiņa "Pasaulīte" skolotāja A.Salmiņa-Bumbule.

Klubiņa "Pasaulīte" dalībnieki 4. grupā ieguva 3.vietu, savukārt 5.grupā ieguva 5.vietu.
Sacensību rezultāti:
4. grupa
1.vieta – Tukuma novada speciālās izglītības iestāde;
2.vieta – Valsts sociālās aprūpes centra ''Kurzeme'' filiāle "Liepāja";
3.vieta – Liepājas BJC "Vaduguns" klubiņš "Pasaulīte";
4.vieta – Liepājas biedrība "Cerība. Ticība. Mīlestība.".
 
5. grupa
1.vieta – Kuldīgas Speciālais sporta centrs;
2.vieta – Valsts sociālās aprūpes centra ''Kurzeme'' filiāle "Liepāja";
3.vieta – Liepājas komanda "Brāļi un māsas";
4.vieta – Valsts sociālās aprūpes centra ''Kurzeme'' filiāle "Gudenieki";
5.vieta – Liepājas BJC "Vaduguns" klubiņš "Pasaulīte";
6.vieta – Valsts sociālās aprūpes centra ''Kurzeme'' filiāle "Iļģi";
7.vieta – Kuldīgas Sociālā dienesta komanda;
8.vieta – Liepājas biedrība "Cerība. Ticība. Mīlestība.".

"Boccia’’ ir sporta spēle, kura paredzēta bērniem un jauniešiem ar kustību traucējumiem un ar intelektuālās attīstības traucējumiem. Spēlē sacenšas savā starpā divas komandas, katrā komandā trīs dalībnieki. Spēles galvenais uzdevums ir pēc iespējas tuvāk mērķa bumbiņai pieripināt savas komandas bumbiņas, ievērojot spēles noteikumus. Vienai komandai ir sarkanas bumbiņas, otrai – zilas.


Informāciju sagatavoja LBJC Žurnālistikas pulciņa dalībnieks Kristiāns Lauris