Svētdien, 20.janvārī, muzeja filiālē "Liepāja okupāciju režīmos" un tās pagalmā noritēja janvāra barikāžu atceres sarīkojums.

Sapulcējušos uzrunāja domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis un Zemessardzes 44. bataljona komandieris pulkvežleitnants Vilmārs Vecvagaris, bet jaunie zemessargi tradicionāli zvērēja uzticību savai valstij. Pasākumā piedalījās arī jaunsargu Latvijas valsts karogu grupa un aktieris Jānis Dreiblats, kā arī Liepājas simfoniskā orķestra mežsargu grupa un Jēkaba Ozoliņa vīru koris.

Ar koncertu "Augšāmcelšanās" sarīkojuma dalībniekus uzmundrināja tēvs un dēls Pavītoli, bet filiāles zālē tika izrādīta Zigmāra Vidiņa dokumentālā filma "Tēvu barikādes".
Netrūka arī karstas tējas un karavīru biezputras.

Jau vēstīts, ka šogad aprit 28. gadskārta kopš Latvijas Tautas frontes organizētajām barikādēm, kurās piedalījās Latvijas neatkarības aizstāvji no visiem novadiem. Tas bija satraukumu pilns laiks, kad kopā pulcējās visi, kuri savā sirdī loloja ideju par brīvu Latviju.

1991.gada janvārī pieminām bojāgājušos un ar sajūsmu atceramies Latvijas tautas varonību, kas vienoti cēlās aizstāvēt savas valsts tikko atdzimušo brīvību.
1991. gada janvāra barikādes bija organizēts tautas pretspēks Maskavas inspirētajam bruņotajam apvērsumam.

Plašā tautas manifestācijā Rīgā, Daugavas krastmalā, 13.janvārī, kurā piedalījās vairāk nekā pusmiljons iedzīvotāju, tika izteikts protests pret vardarbību Viļņā un izteikts vienprātīgs atbalsts Latvijas neatkarībai un likumīgi ievēlētajai Augstākajai Padomei un valdībai.

13.janvārī dienas laikā Rīgā ap svarīgākajām valsts un sabiedriskajām ēkām tika izveidotas barikādes, ēkas apjoztas ar smago tehniku vairākos lokos.