Pēc neveiksmīgiem pirmslaulību apmācības kursiem Rīgā, tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (NA) saltajā janvārī tikās ar Liepājas Universitātes rektori Markus kundzi.

Abi tikušies, lai pārrunātu ideju uz Universitātes bāzes veidot jaunu institūciju – Pirmslaulību perioda socioloģijas fakultāti. Ministra kungs kopā ar savu partijas biedru Saeimas deputātu Parādnieka kungu ir iztrādājuši arī jaunās institūcijas mācību programmu.

Cerību stadijā jau nokomplektēts mācību spēku pamatsastāvs. Dekāna pienākumus, neskatoties uz lielo aizņemtību Tieslietu ministrijā, uzņēmies pats Dzintars Rasnačs. Laboratorijas vadītājs būs Imants Parādnieks, bet mācību prorektors Raivis Dzintars. Lektore varētu būt Liepājas Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Indra Štāle. Par lektoriem arī piekritušies kļūt Diāna Švānberga (NA), Brigita Dreiže( LP) un bezpartejiskais Māris Gulbis.

Topošās fakultātes uzdevums būs sagatavot pirmslaulību sociālos pedagogus vidusskolām un koledžām. Jaunā institūcija latvietiskā ievirzē cementēs tradicionālo laulību kā arī atveseļos nāciju no ievazātām vērtībām un netikliem uzslāņojumiem. Jaunās fakultātes rezidence pagaidām būšot Baseina ielā.