Liepājas muzeja direktore Dace Kārkla ir emocionāli satriekta par muzeja galvenās ēkas Kūrmājas prospektā fasādes slikto stāvokli.

Jau īsi pēc nesenā muzeja ēkas lielā remonta, kad direktores kundze ar būvniekiem parakstīja pieņemšanas nodošanas aktu par kvalitatīviem un pietiekamā apjomā veiktiem darbiem, Liepājas muzeja galvenās ēkas fasāde arvien vairāk sāka izkatīties pēc masalu pārņemta slimnieka izsitumiem. Bet tagad, kad celtnieku garantijas termiņš jau ir beidzies, skaistās vēsturiskās ēkas fasāde Kūrmājas prospektā jau atgādina lepras slimnieku.

Muzeja vadītāja nesen konsultējusies ar muzeja ēkas fasādes bijušajiem "restauratoriem", lai saprastu iemeslu fasādes sliktajam izskatam. Bet, spriežot pēc Daces Kārklas martā rakstītā paskaidrojuma Liepājas domes priekšsēdētājam Jānim Vilnītim par muzeja ēkas fasādes spokaino izskatu pēc nesenā ēkas remonta, noprotams, ka galvenais iemesls fasādes sliktajai "veselībai" ir muzeja pagalmā novietotā komjaunieša Imanta Sudmaļa pieminekļa negatīvā aura, kas ne tikai ietekmē muzeja fasādes fizisko stāvokli, bet arī muzeja darbinieku, tajā skaitā arī pašas direktores, emocionālo stāvokli. Un šo negatīvo auru nav spējis kliedēt pat Kārļa Zāles gaišais tēls, kas nesen uzstādīts muzeja dārzā...