Liepājas Universitāte lēnām, bet neatlaidīgi ieņem savu vietu universitāšu reitingos. Tikko ir saņemta ziņa, ka starp pasaules ilgtspējā stiprākajām universitātēm novērtētas arī piecas Latvijas universitātes, kā liecina starptautiskais universitāšu reitings "The Times Higher Education Impact Rankings 2021". To vidū arī Liepājas Universitāte, kura ierindojas starp 800–1000 spēcīgākajām universitātēm.

Kopumā reitingā vērtētas 1154 universitātes no 94 valstīm. Reitingā pirmajā vietā ierindojusies Mančesteras universitāte no Lielbritānijas, otrajā vietā ir Sidnejas universitāte no Austrālijas un trešo vietu ieņem RMIT universitāte arī no Austrālijas, informē Liepājas Universitātes galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Laiveniece.

Reitings atspoguļo universitāšu ietekmes uz sabiedrību rādītājus, pamatojoties uz augstskolu panākumiem Apvienoto Nāciju Organizācijas ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanā. Tas sniedz priekšstatu par darbu, ko veic universitātes un tā ir iespēja izcelt nozīmīgus augstskolu darbus, kurus nevērtē citu klasifikāciju reitingos.

Liepājas Universitātes rektore Dace Markus novērtē iekļūšanu starptautiskajā universitāšu reitingā kā nozīmīgu: "Pēdējā gada laikā šis jau ir otrais pasaules universitāšu reitings, kurā iekļauta Liepājas Universitāte. 2020. gadā Liepājas Universitāte reizē ar Daugavpils Universitāti un RTU tika iekļauta Pasaules zaļo universitāšu reitingā "UI GreenMetric World University Rankings"."