Liepājas slimnīca no Eiropas Savienības (ES) civilās aizsardzības sadarbības programmas saņēmusi medicīnas ierīces "Covid–19" pacientu ārstēšanai, aģentūru LETA informē slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Grase.

Slimnīca saņēmusi divus monitorēšanas komplektus katrā no tiem ietilpst 12 monitori, proti, kopā 24, kas tiks izmantoti pirmā līmeņa intensīvās terapijas palātās pacientu veselības stāvokļa vitālo rādījumu monitorēšanai.

Grase piebilda, ka tika saņemts arī viens sonoskops, kas arī tiks izmantots pirmā līmeņa intensīvās terapijas pacientu vajadzībām. Patlaban notiek dokumentācijas izpēte, lai savietotu šo aparatūru ar jau slimnīcā esošajām iekārtām.

Jau ziņots, ka Latvijai cīņai ar "Covid–19" pandēmiju atbalstu sniegušas Somija, Ungārija, Nīderlande un Zviedrija.

Pirmo sūtījumu ar sešiem mākslīgo plaušu ventilatoriem no Somijas Latvija saņēma sestdien, 30.oktobrī. Šīs iekārtas nogādātas Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā.

31.oktobrī no Ungārijas Latvija saņēma 50 perfūzijas šļirces sūkņu aprīkojuma komplektus. Vēlāk – 1.novembrī – Latvija no Zviedrijas saņēma 80 mākslīgās plaušu ventilācijas iekārtas.

No Nīderlandes Latvija saņēmusi ultrasonogrāfijas aparātus un vitālo parametru monitora stacijas.