Atsaucoties akcijas "Eiropas medus brokastis" aicinājumam, biškope Liāna Dzērve viesojusies vairākās Liepājas skolās, un uzņemta ļoti atsaucīgi. Taču saņēmusi arī strupu noraidījumu.

Latvijas Biškopības biedrība (LBB) savus biedrus ir aicinājusi iesaistīties akcijā "Eiropas medus brokastis" ("European Honey Breakfast"), kas Eiropā ar labiem panākumiem notiek jau piecus gadus. LBB aicinājusi būt atsaucīgiem un sazināties ar tuvāko skolu un vienoties par bezmaksas degustācijas nodrošināšanu un biškopības produktu izbraukuma tirdzniecību.

Aicinājumam atsaucās arī sertificēta biškope, grobiņniece Liāna Dzērve, Liepājas skolām piedāvājot gan degustāciju, gan stāstījumu par medu, par bitēm un to nozīmi apputeksnēšanā un bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā.

Ieguvēji no šīm "medus brokastīm" ir gan skolēni, gan biškopji, uzskata Dzērve, jo skolēni gūst jaunas zināšanas un pieredzi, bet biškopjiem ir iespēja popularizēt biškopības produktus. Izbraukuma tirdzniecība, kas šajās reizēs arī ir atļauta, kompensē ceļa un degustācijas izdevumus.

Biškope vēlējās pastāstīt par "medus brokastīm" un savu pieredzi Liepājas skolās, jo viņu pārsteidzis tas, ka vairākas uzrunātās skolas neko nebija dzirdējušas par šādu akciju, kura notiek nu jau piekto gadu.

"Liepājas 3.pamatskolā manu piedāvājumu par medus degustāciju uzņēma ar lielu atsaucību un pat sajūsmu, arī 8.vidusskolā, taču arī viņi par to iepriekš nebija dzirdējuši."

Taču kādā citā Liepājas skolā (nesauksim vārdā) Liāna Dzērve saņēmusi tik kategorisku un pat aizvainojošu atraidījumu, it kā viņas piedāvājums būtu kas nepieņemams vai neatļauts.

"Gribētos, lai skolas atver durvis akcijai, nevis ir tik noraidošas, kāda bija šī viena skola," viņa atzīst.

Liepājas Izglītības pārvaldes uztura speciāliste Vija Udarska, vaicāta, vai zina par akciju "Eiropas medus brokastis", atbild: "Nē!"

Sarunā ar uztura speciālisti secinām, ka, iespējams, LBB būtu vajadzējis vērsties, un vislabāk rakstiski, ne tikai pie biškopjiem, bet arī pie skolām un pašvaldību Izglītības pārvaldēm ar līdzīgu aicinājumu. Kā atzina Udarska, Biškopju biedrība ir pietiekami respektabla institūcija, lai skolas tās sacītajā ieklausītos, un tad varbūt Eiropā par labu esam atzītā prakse kļūtu arī par Liepājas skolu ikdienas sastāvdaļu.