Noslēdzoties atklātam konkursam par pašvaldības aģentūras "Liepājas sabiedriskais transports" direktora amatu, par piemērotāko kandidātu tika izvēlēts Uldis Zupa.

Viņš ir bijušais Nacionālo bruņoto spēku kuģu komandieris un koncertzāles SIA "Lielais dzintars" konferenču un pasākuma organizators, informē Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Čabikina.

Pašvaldības aģentūru vadītāji tiek iecelti amatā uz pieciem gadiem ar Liepājas pilsētas domes lēmumu. Jautājums par U. Zupas iecelšanu amatā tiks virzīts uz Liepājas pilsētas domes sēdi 2017. gada 12. oktobrī.

Ulda Zupas profesionālā karjera ir saistīta ar militāro jomu – pēc studijām Karaliskajā Zviedrijas jūras spēku koledžā viņš ir bijis gan vairāku Nacionālo bruņoto spēku kuģu komandieris, gan militārais pārstāvis NATO štābā. Pēdējos dienesta sešus gadus U. Zupa kā komandieris vadīja NBS izglītības iestādi "Jūras spēku mācību centrs". Pēc aiziešanas no profesionālā militārā dienesta U. Zupa strādāja SIA "Lielais dzintars" par konferenču un pasākuma organizatoru, organizējot vietēja un starptautiska mēroga konferences, kultūras un korporatīvos pasākumus.

U. Zupa ir ieguvis profesionālo maģistra grādu vadības zinībās sabiedrības vadībā un profesionālo bakalaura grādu biznesa administrēšanā Liepājas Universitātē. Šobrīd U. Zupa studē doktorantūrā studiju programmā "Komunikācijas vadība" Biznesa augstskolā "Turība".

Liepājas pilsētas pašvaldība 14. augustā izsludināja atklātu konkursu uz aģentūras direktora amatu. Saņemto pieteikumu un piemērotāko kandidātu izvērtēšanai tika izveidota komisija, kuru vadīja pašvaldības izpilddirektors Ronalds Fricbergs. Komisijā darbojās Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības, kultūras un sporta jautājumos Atis Deksnis, pašvaldības administrācijas Personāla daļas vadītāja Aija Nelsone, padomnieks Edgars Rāts un pašvaldības izpilddirektora vietnieks Didzis Jēriņš.

Kopumā savus CV un pieteikuma vēstules bija iesūtījuši 18 pretendenti, no kuriem 11 tika aicināti uz atlases otro kārtu – darba interviju.

Līdzšinējais aģentūras "Liepājas sabiedriskais transports" direktors Gints Lūsis ir iesniedzis iesniegumu par atbrīvošanu no darba.