Bijušais Liepājas domes un Saeimas deputāts Valērijs Kravcovs iesniedzis iesniegumu par izstāšanos no partijas "Saskaņas centrs", šodien vēsta laikraksts "Vesti".

Tam par iemeslu minējis apstākli, ka nespēj apvienot darbību partijā ar saviem jaunajiem pienākumiem, raksta LETA.

Kravcovs iesniegumu iesniedzis pirms partijas kongresa, kas notika sestdien, 9.novembrī un tajā norādījis, ka partijā nevar darboties, jo viņa kandidatūra izvirzīta uz Krievu kopienas Latvijā priekšsēdētāja amatu.

"Šajā gadījumā nav runa par personīgiem vai ideoloģiskiem strīdiem partijas iekšienē. Mums Krievu kopienai Liepājā ir likums, ja cilvēks uzņemas vadīt kopienas darbu, tad viņš nedrīkst būt saistīts tikai ar vienu partiju, jo ir jāspēj sadarboties ar visām, tādējādi panākot attīstību kopienas centieniem," laikrakstam sacīja Kravcovs.

Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā Satversmes tiesa (ST) par atbilstošu valsts pamatlikumam atzinusi normu, kas nosaka pašvaldību domju deputātiem obligātu valsts valodas zināšanu un prasmju apjomu – C līmeņa 1.pakāpi. Lietas izskatīšana tiesā tika ierosināta pēc Kravcova un Nataļjas Čehovas pieteikuma.