10.septembrī Liepājā norisinājās  seminārs skolotājiem un skolēniem par uzņēmējdarbības uzsākšanu un iespējām attīstīt uzņēmējspējas jau skolas laikā.

To organizēja biznesa izglītības biedrība "Junior Achievement – Young Enterprise Latvija".

Uz semināru bija ieradušies vairāk nekā 200 Liepājas skolēnu, informē biedrības mārketinga asistente Linda Plētiena. Interesentiem par savu pieredzi un uzņēmējdarbības vidi Liepājā stāstīja uzņēmējs, SIA "Addiction" vadītājs Mārtiņš Gineitis. Viņš iedrošināja jauniešus nebaidīties un sākt veidot savus uzņēmumus jau vidusskolas laikā. Semināra atklāšanas uzrunā Liepājas Valsts tehnikuma direktors Agris Rupers novēlēja skolēniem "atrast interestantas idejas un strādāt pie šo ideju īstenošanas".

Uzsākt uzņēmējdarbību skolēnus iedvesmoja iepriekšējo gadu Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) Eiropas finālu dalībnieki, iepazīstinot ar labās prakses piemēriem Latvijā un Eiropā. Semināra laikā jaunieši tika iepazīstināti ari ar JA-YE Latvija praktiskās uzņēmējdarbības izglītības programmu iespējām, īpaši uzsverot iespēju skolēniem veidot savus Skolēnu mācību uzņēmumus.

SMU ir skolēnu veidots un vadīts uzņēmums, kura darbībai piemīt izglītojošs raksturs. SMU mācību nolūkos pilda īsta uzņēmuma funkcijas un tas darbojas reālā vidē – skolēni ražo un pārdod preces vai pakalpojumus. SMU mērķis ir jaunas uzņēmēju paaudzes un nozaru ekspertu veidošana, mācību procesā sasaistot teorētiskās zināšanas ar praksi.

Aizvadītajā mācību gadā Latvijā tika reģistrēti 640 SMU, no kuriem aktīvi darbojās 274. Daudzi programmas absolventi ir nodibinājuši īstus uzņēmumus, nodrošinot darbavietas sev un citiem.
"Junior Achievement – Young Enterprise Latvija" aptaujā 45% SMU programmas dalībnieku vecumā no 18 – 25 gadiem atzina, ka plāno veidot savu uzņēmumu. Eiropas pētījums (2011) liecina, ka 15% SMU dalībnieku arī uzsāk savu biznesu vecumā no 20 – 29 gadiem, bet 36% plāno to darīt tuvāko trīs gadu laikā.

"Junior Achievement – Young Enterprise Latvija" centienus uzņēmējdarbības jomā atzinīgi novērtējis arī Latvijas valsts prezidents Andris Bērziņš, ministru prezidents Valdis Dombrovskis, augstskolu pasniedzēji un uzņēmēji, nozaru eksperti.
Lai veicinātu skolēnu ideju īstenošanu un attīstītu uzņēmējspējas potenciālajos jaunajos uzņēmējos,biedrība aicina skolas iesaistīties biznesa izglītības programmā un motivēt skolēnus radīt jaunus Latvijas uzņēmēju veiksmes stāstus, attīstot Latvijas tautsaimniecību.

Biznesa izglītību Latvijas skolās atbalsta biedrības "Junior Achievement – Young Enterprise Latvija" stratēģiskais partneris Baltijas valstīs – Swedbank. Informatīvo atbalstu nodrošina Draugiem.lv.