Izglītības organizācija "Junior Achievement Latvia" un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra aicina skolēnus un pedagogus piedalīties "Jauno uzņēmēju skolā 2023". Šis semināru cikls notiks sešās Latvijas pilsētās no 19. septembra līdz 6. oktobrim un piedāvās dalībniekiem iegūt zināšanas par skolēnu mācību uzņēmumu veidošanu, attīstīt uzņēmējdarbības un radošās domāšanas prasmes radošajās darbnīcās, kā arī izmēģināt dažādus mākslīgā intelekta (AI) rīkus, portālu informēja "Junior Achievement Latvia" vadītājs Jānis Krievāns.

Semināra laikā skolotājiem būs iespēja iepazīties ar "Junior Achievement Latvia" izveidotajiem metodiskajiem mācību materiāliem, tostarp ar jauno skolēnu mācību uzņēmumu rokasgrāmatu, kā arī tiks prezentētas interešu izglītības programmas "Es-uzņēmējs" četriem atšķirīgiem vecuma posmiem. Praktiskās darbnīcas nodrošinās "Business Academy" un Rīgas Tehniskā universitāte.

"Junior Achievement Latvia" vadītājs Jānis Krievāns stāsta: "Katru gadu rūpējamies, lai semināru programma skolēniem un skolotājiem ir arvien vērtīgāka. Šogad pirmo reizi līdztekus jau ierastajam semināra saturam, dalībniekiem būs unikāla iespēja iemācīties lietot dažādus AI rīkus, kurus pēc tam likt lietā dažādu tehniska rakstura darbu izpildei, sagatavojot savu mācību uzņēmumu startam un paātrinot savas biznesa ideju attīstīšanu."

Joprojām ir iespēja pieteikties uz semināriem, kas norisināsies Liepājā, Bauskā, Saldū, Rēzeknē un Rīgā. Reģistrēties pasākumiem iespējams ŠEIT.

"Nākotnē Latvijai būs nepieciešami gudri un kompetenti uzņēmēji, tāpēc šīs mācības ir nozīmīgas un tās ir ieguldījums mūsu skolēnos, kuri veidos pamatus attīstītai un ilgtspējīgai sabiedrībai un ekonomikai. Šajā izglītības procesā skolēni un pedagogi var paplašināt un stiprināt savu izpratni par inovācijām un tehnoloģijām uzņēmējdarbībā, tostarp to pielietojumu skolēnu mācību uzņēmumos un nākotnes reālajā biznesā," stāsta Dace Dumbere-Bregže, LIAA Inovāciju atbalsta nodaļas vadītāja.

Jauno uzņēmējus skola 2023 norisināsies:

19. septembrī Madonā, Madonas Kultūras namā
21. septembrī Bauskā, Bauskas Kultūras centrā
22. septembrī Saldū, Bērnu un jaunatnes centrā
25. septembrī Liepājā, Liepājas Valsts tehnikumā
27. septembrī Rēzeknē, Rēzeknes tehnikumā  
6. oktobrī Rīgā, Rīgas Tehniskajā universitātē

Plašāka informācija par semināriem atrodama mājaslapā.

Semināru cikls "Jauno uzņēmēju skola 2023" tiek organizēts LIAA projekta Inovāciju motivācijas programma ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība, ar ilggadējā partnera "Swedbank Latvija" atbalstu.