Otrdien, 27.jūnijā, Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Salvis Roga vizītē domē uzņēma vairāk nekā divdesmit pārstāvjus no Brazīlijas, kuri ieradušies Latvijā, lai gatavotos un piedalītos XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkos.

Deju kolektīvs Liepājā viesojās jau kopš 21. jūnija – paralēli tam, ka TDK "Banga" gatavo kolektīvu dalībai XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkos, pilsētas viesi nedēļas laikā apmeklējuši arī vairākas vietējās biedrības un organizācijas.

Deju kolektīvā ir pārstāvji no dažādām profesijām – inženieri, arhitekti, juristi, veterinārārsti, sporta jomas un ēdināšanas jomas pārstāvji, tostarp arī liepājnieks, kura dzimtas aizsākums pirms piecām ģimenes paaudzēm ir atrodams Liepājā. Liepājnieku Ižuī pilsētas mērs ir deleģējis kā galveno pārstāvi Brazīlijas vairāk nekā 30 cilvēku lielajā grupā.

S. Roga viesiem pasniedza FK "Liepāja" futbola kluba šalli, apliecinot, ka dāvana ir simbolisks cieņas žests sporta veidam, kas ir gana nozīmīgs un svarīgs kā Brazīlijā tā Liepājā. Un novēlēja viesiem atgriezties Liepājā gan uz pilsētas 400. gadadienas svinībām, gan viesoties Liepājā Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027.gadā.