Provokācijas, ko laikā kopš pirmā dibināšanas kongresa 28.janvārī līdz pat preses konferences dienai 22.martā, piedzīvo "Liepāja²", pasūtījusi "Saskaņa", uzskata jaunās partijas biedri.

Preses konferencē, ko trešdien, 22.martā, viesnīcā "Līva" bija sasaucis partijas "Liepāja²" valdes priekšsēdētājs Jurijs Hadarovičs un viņa vietnieks Romāns Miloslavskis, abi politiķi ar lieciniekiem un faktiem parādīja partijas "Saskaņa" Liepājas nodaļas vadītāja un Saeimas deputāta Valērija Agešina saistību ar "polittehnologu un konsultantu" Reini Točelovski un kādreizējo "CityRadio" ģenerāldirektoru Aleksandru Magaramu, kurus "Liepāja²" apsūdz pret viņiem vērstu provokāciju rīkošanā un draudu izteikšanā jaunās partijas biedriem.

Partijas biedrs Igors Glazunovs preses konferencē pastāstīja, kā vispirms aicināts "Saskaņas" rindās, kā ticies ar Agešinu un "Saskaņas" Liepājas nodaļas vēlēšanu kampaņu rīkotāju Magaramu, no kura vēlāk, kad jau bija saistījies ar Hadaroviču, saņēmis draudus. Glazunovs nešaubījās, kurš stāv aiz provokācijām pret "Liepāja²".

"Pie visas tās putras stāv Agešins," apgalvoja Glazunovs.

Divi jaunieši – 18 gadus vecais students Leonīds Dišlovojs, kurš iepriekš palīdzējis "Saskaņas" vēlēšanu kampaņā, bet tagad, tāpat kā viņa 21 gadu vecais kolēģis Roberts Deksnis ir "Liepāja²" biedrs, – stāstīja, ka arī viņus Magarams divas stundas centies pārliecināt, lai nesaistās ar Hadaroviča partiju un solījis, ka pretējā gadījumā viņiem "dzīves Liepājā vairs nebūs". Abi jaunieši ar iesniegumu vērsušies policijā, kas tomēr atteikusies sākt kriminālprocesu.

Kā pastāstīja Hadarovičs, partija "Liepāja²" politisko partiju reģistrā oficiāli reģistrēta 14.martā. Tas noticis pēc otrreizējas dibināšanas kopsapulces, kas 4.martā notikusi viesnīcā "Europa City Amrita" un kurā 204 biedri otrreiz balsojuši par partijas dibināšanu un statūtiem. Iepriekš Hadarovičs irliepaja.lv gan noliedza, ka 4.martā paredzētā sapulce būs otra dibināšanas sapulce, sakot, ka partijas biedri tiekas katru sestdienu un strādā pie dibināšanas dokumentu nepilnību novēršanas, uz ko bija norādījis Uzņēmumu reģistrs (Hadarovičs noliedza, ka iemesls, kāpēc partiju nereģistrēja pēc pirmās kopsapulces 28.janvārī, ir bijis nepietiekams dibinātāju skaits). Tā kā otrajā dibināšanas sapulcē 4.martā, ne irliepaja.lv, ne arī citu mediju žurnālistu nebija, medijiem arī nebija iespēja savām acīm redzēt provokācijas, par kurām preses konferencē stāstīja partijas dibinātāji.

"Otrās kopsapulces laikā, 4.martā, provokāciju spraigums sāka pieaugt. Viss sākās ar to, ka 30 minūtes pirms kopsapulces sākuma daudzi cilvēki, kuri bija ceļā uz kopsapulces norises vietu, sāka saņemt īsziņas, ka kopsapulce tiek pārcelta uz citu vietu un visiem jādodas uz viesnīcu "Kolumbs", kura atrodas pavisam citā pilsētas rajonā," pastāstīja partijas priekšsēdis.
Tajā pašā laikā uz Jurija Hadaroviča, Romāna Miloslavska un citu valdes locekļu telefoniem ik pēc 15 sekundēm no nepazīstamiem numuriem sākuši "birt" neskaitāmi zvani, lai telefons visu laiku būtu aizņemts un neviens cits nevarētu viņiem piezvanīt.

Hadarovičs: "Tajā pašā laikā pie viesnīcas abām ieejām, kur notika kopsapulce, kaut kādi jaunieši sāka izplatīt lapiņas, kur bija melīga un cilvēkus iebiedējoša informācija, ka par piedalīšanos partijas kopsapulcē viņus var saukt pie kriminālatbildības".

Pēc Hadaroviča sacītā, netālu no kopsapulces norises vietas stāvējis sarkans mikroautobuss ar valsts numuru KN 7123, ar kuru no Rīgas ieradušies 11 jauni cilvēki, ko vadījis "Liepāja²" pirmās dibināšanas sapulces provokators Reinis Točelovskis. Šie cilvēki ar dažādiem viltus gājieniem mēģinājuši tikt zālē, kur notika partijas dibinātāju kopsapulce. Vienam no jauniešiem pie žaketes bijusi viltota "Europa City Amrita" nozīme, un viņš, stādoties priekšā kā viesnīcas darbinieks, mēģināja tikt iekšā. Diviem provokatoriem tomēr izdevies iekļūt zālē, un kopsapulces sākumā viņi demonstratīvi atsaukuši savus parakstus un izgājuši no zāles.

Jau pēc "Liepāja²" reģistrācijas Točelovskis, iesaistot juristus, mēģinājis pieprasīt no partijas valdes biedru reģistra kopiju ar visiem uzvārdiem.

Hadarovičs: "Jautājums, kas aiz tā visa stāv, kam ir tik lielas bailes un nevēlēšanās, lai Liepājā tiktu nodibināta jauna politiskā partija? Reinis Točelovskis ir tikai izpildītājs. Viņa profesija ir politiskais tehnologs, konsultants, kurš par atlīdzību "taisa vēlēšanas", kā teikts mājaslapā izbass.ru, kur Točelovskis minēts kā šīs organizācijas oficiālais pārstāvis Latvijā".

2005.gadā Točelovskis arī kandidējis Liepājas pašvaldības vēlēšanās no Tautas Saskaņas partijas, un pēc tam kā "Saskaņas" pārstāvis darbojies jauniešu komisijā.

Hadarovičs: "Interesantāka ir Aleksandra Magarama persona, kurš personīgi zvanīja vairākiem "Liepāja²" biedriem un agresīvā tonī aicināja izstāties no šīs partijas un atsaukt savu parakstu. Viņš ir arī tas pats cilvēks, kurš reālā tikšanās draudēja "Liepāja²" biedriem padarīt viņu dzīvi Liepājā neciešamu, ja viņi paliks šajā partijā. Pēc viņa vārdiem Liepājā vajag atbalstīt "Saskaņu", jo pavisam drīz viņi pārņems visu varu pilsētā savās rokās, un tāpēc vajag draudzēties tieši ar viņiem. Par šo visu liecina cilvēku oficiālie iesniegumi policijā. Kas tad ir Magarams un kā intereses viņš pārstāv? Pēdējā pusgada laikā viņš ļoti aktīvi darbojas Liepājas pilsētā, aģitējot balsot par "Saskaņu", konkrēti par Valēriju Agešinu – par to ir vairāku cilvēku liecības. 2014.gada Saeimas vēlēšanās Magarams bija "Saskaņas" Kurzemes reģiona galvenais PR kurators, kur no visas Kurzemes tika ievēlēts viens deputāts Valērijs Agešins. 2013.gadā pašvaldību vēlēšanās Magarams arī bija "Saskaņas" Liepājas nodaļas galvenais PR kurators. Kā liecina KNAB publiskie dati 2010.gadā Magarams ziedojis partijai "Saskaņa" 17 841 eiro (12 539 LVL)".