Kopš pērnā gada nogales Liepājā nodaļu dibinājusi arī politiskā partija "Kustība "Par!"", kuras redzamākie un zināmākie aktīvisti ir Saeimas deputāte Dace Bluķe, koncertzāles "Lielais dzintars" mākslinieciskā vadītāja Baiba Bartkeviča, Eiropas Parlamenta deputāta Ivara Ijaba palīgs Pēteris Viņķelis, pašvaldības aģentūras "Liepājas sabiedriskais transports" vadītājs Uldis Zupa, kurš ir arī nodaļas vadītājs.


Portāls irliepaja.lv iztaujāja Uldi Zupu.

Kā klājas ne tik sen dibinātajai "Kustības "Par"" Liepājas nodaļai?
Politiskās partijas "Kustība "Par!"" Liepājas nodaļa tika dibināta 2019. gada 1. novembrī kā trešā kustības nodaļa Latvijā. Trīs mēnešu laikā, pēc partijas valdes lēmuma par reģionālā fokusa pastiprināšanu,


Latvijā ir dibinātas jau septiņas partijas nodaļas un viena nodaļa ir dibināta Apvienotajā Karalistē.

Liepājas nodaļa nav atsevišķa juridiska institūcija. Nodaļa ir iekšēja struktūra, kas apvieno gan Liepājā un tās apkārtnes novados dzīvojošos vai strādājošos kustības biedrus, gan Liepājas un apkārtējo novadu izaugsmi atbalstošos biedrus. Pēdējo vidū ir ne viens vien kādreizējais liepājnieks, kurus dzīves un darba gaitas aizvedušas citur, bet kas sirdī, domās, ar padomiem un ieteikumiem turpina sekot līdzi tam, kas notiek pilsētā. Liepājas nodaļas aktīvo kodolu ikdienā veido ap desmit biedru. Pasākumus Liepājā apmeklē arī tie līdzdomātāji, kuri, nevēlas tieši iesaistīties politiskajos procesos, un partijā nestājas, bet labprāt atbalsta "Kustības "Par!"" idejas un vērtības.


Nodaļai patstāvīgas biroja telpas pašlaik nav, jo uzskatām, ka īrēt telpas, kas ikdienā netiek pienācīgi noslogotas, būtu finansiāla izšķērdība. Mūsdienu tehnoloģijas ļauj gan strādāt, gan sazināties neklātienē, izmantojot tiešsaistes digitālos risinājumus.


Vismaz vienu reizi mēnesī tiekamies klātienē, lai pārrunātu Saeimā un Liepājā notiekošos procesus, apmainītos ar informāciju, viedokļiem un pozicionētos. Tikšanās reizes ir atvērtas arī citiem interesentiem. Esam diskutējuši ne tik daudz par biroja nomu, bet par telpu nomu gadījumos, kad tiek plānoti pasākumi plašākai auditorijai vai aktivitātes, kurām ikdienā gribam piesaistīt vairāk liepājnieku. Tad šāda telpa sevi attaisnotu.


Partijas "Kustība "Par!"" Liepājas nodaļas dibināšana 2019. gada 1. novembrī. Edgara Jēkabsona foto


Nodaļa ir uzsākusi aktīvu sadarbību ar Liepājas biedrībām un aktīvistiem, kuru darbības mērķi saskan ar partijas darbības virzieniem, lai ne tikai pēc iespējas labāk izprastu situāciju šeit Liepājā un meklētu risinājumus nejēdzībām, bet, ja nepieciešams, izmantojot tiešo saikni ar Saeimu, mainītu situāciju jau likumdevēja līmenī. 


Esam atvērti liepājniekiem gan nodaļas tikšanās reizēs, gan individuāli sazinoties ar nodaļas vadību, gan esam pieejami elektroniskajā saziņā: liepaja@kustibapar.lv.


Drīzumā nodaļai būs izveidota arī sava FB grupa, kas arī kalpos par informācijas un domapmaiņas vietu.
 
Vai nodaļa ar savu sarakstu piedalīsies pašvaldību vēlēšanās 2021. gadā, vai pietiks cienīgu kandidātu? Varbūt iesiet kopā vēl ar kādu politisko spēku, piemēram, no esošās koalīcijas? Vai piedāvāsiet savu mēra kandidātu? 
Neapšaubāmi viens no nodaļas dibināšanas mērķiem ir ne tikai izveidot tiešo saikni ar kustības valdi un deputātiem Saeimā, bet arī aktīvi iesaistīties vietējos politiskajos procesos, tai skaitā piedaloties pašvaldības vēlēšanās.


Kustībai ir izveidojusies cieša sadarbība ar politisko partiju "Latvijas Attīstībai", ar kuru pašlaik jau var skaidri teikt, notiks kopīga saraksta veidošana nākamajām pašvaldības vēlēšanām. Par citām sadarbības iespējām vēl ir pāragri teikt, bet tās noteikti tiks balstītas "Kustības "Par!"" ideālos un mērķos. Mēs gribam arī Liepājā īstenot savus principus – esam sociāli liberāla, ekonomiski progresīva, pilsoniski patriotiska, proeiropeiska kustība par Latviju, kas ir iespēja visiem, nepieder dažiem un sastāv no daudziem.


Attiecībā uz kandidātu saraksta veidošanu, šis process, līdzīgi kā mēra kandidāta izvirzīšana, ir vēl priekšā.