Kultūrvieta "Kursas putni" – tā sevi piesaka kā fēnikss atdzimusī neformālā liepājnieku pulcēšanas vieta, ne vairs Brīvzemnieka, bet netālajā Kuģinieku ielā.

Aizvadītās nedēļas nogalē – sestdien, 23.septembrī, "Kursas putni", kas līdzās biedrībai "Radi Vidi Pats", alus bāram un restorānam, tagad ir vēl viena no aktīvajām Juliannas pagalma vietām, pēc divus gadus ilgas darbošanās Friča Brīvzemnieka ielā un pēc pauzes apmēram pusotra gada garumā no jauna vēra durvis uzreiz ar vairākiem piedāvājumiem. Vispirms tā bija tikšanās ar ārvalstīs pieredzi guvušiem liepājniekiem un rīdziniekiem, kas uzsākuši kustību "Ar pasaules pieredzi Latvijā", bet pēc tam – koncerts. Vienlaikus "Putnos" skatāma arī liepājnieces Marinas Kozlovas fotoizstāde.

Vaicāts, vai jaunā "ligzda" būs uz ilgu laiku, šīs vietas vadītājs Artūrs Butāns saka: "Cerams!"

"Mainījām nosaukumu – no kafejnīcas uz "kultūrvietu". Blakus ir restorāns "MO", tāpēc ēdināšanas funkciju atstājam viņiem, un mēs darīsim to, kas mums vislabāk sanāk – organizēt pasākumus un dot mākslai un kultūrai pievienoto vērtību, proti, neformālu vidi. Mums ir skatuve un zāle, kas ir parocīgas visu veidu pasākumiem, esam arī uzklājuši grīdu, lai varētu dejot tango."

Zālē sasēdināt varot "piecdesmit, ja ne septiņdesmit" cilvēkus. Būšot filmu vakari, koncerti, lekcijas un konferences. "Kursas putni" cer sadarboties arī ar kaimiņiem – "Radi Vidi Pats", esot arī interese par iespēju svinēt svētkus kādreizējā šūšanas ceha telpās.

Butāns teic, ka cer uz līdzīgu publiku, kāda bija "vecajos putnos". Uzsvars tikšot likts tieši uz pasākumiem, un bārā pieejamas ir tikai uzkodas pie alus, kūciņas pie kafijas. Kultūrvieta arī vēlas atbalstīt vietējos ražotājus, tāpēc bārā ir Aizputes vīns, Saldus alus, Liepājā ražots novusa galds, un tādu lietu būšot arvien vairāk.

Kultūrvietas veidotāji ir domubiedru grupa. Artūrs Butāns nosauc Imantu Zemīti, "Liepājas Uldi Rudaku", bārmeni Henriju Zandu, radošo apvienību "Mellen’s", kas gādājusi par jaunās "ligzdas" interjera dizainu, piemēram, šujmašīnām pie sienas, lai atgādinātu par to, kas te bijis agrāk, ar lineļļu apstrādāto veco baļķu sienu, kas atklājusies pēc tam, kad nokasīta kārta ar padomju laika tapetēm.

"Mūs neviens nesponsorē, mums katram ir sava nodarbošanās, un šī ir mūsu sirdslieta, te ieliekam katrs savas prasmes."

"Kursas putnu" ligzdiņa pagaidām būs atvērta trīs dienas nedēļā – ceturtdienās, piektdienās un sestdienās.