Jau rakstījām, ka no partijas „Vienotība” izstājušies divi Liepājas nodaļas biedri – Māris Mežeckis un Edgars Krūmiņš, abi pirms partiju apvienošanās pārstāvēja partiju „Sabiedrība citai politikai”.

Par iemesliem, kāpēc izlēmis izstāties no „Vienotības”, portālam piekrita pastāstīt Edgars Krūmiņš:

Lēmums izstāties no partijas nāca ilgstoši, tam par iemeslu galvenokārt ir partijas nespēja sakārtot lietas reģionos un reģionu politikas neīstenošana.

Kopš aprīļa neesmu saņēmis nekādu atbildi uz savu iesniegumu partijas valdei par statūtu un nolikuma pārkāpumiem Liepājas nodaļā. Pareizāk sakot, vienīgā atbilde, ko esmu saņēmis – ka Saeimas juridiskā komisija gatavojot man atbildi.

Nesaprotu arī, kāpēc partijas valde pieļāva nodaļas vadītāja Ivara Ķervja pārkāpumus.

Par kādiem pārkāpumiem ir runa?
Kaut vai tā pati kopsapulce, kurā piedalījās arī irliepaja.lv korespondenti. Jūs taču bijāt liecinieki tam, ka kopsapulcē nebija kvoruma, bet pēc 20 minūtēm tika sasaukta otra sapulce, kur jau kvorums nebija vajadzīgs.

Tas ir pretrunā gan ar Politisko partiju likumu, gan ar citiem likumiem un partijas dokumentiem.

Ja mēs esam godīgi, tad kāpēc notiek tādas lietas? Tas man nav saprotams.

Toreiz sapulcē Māris Mežeckis arī izteica iebildumus pret nodaļas vadītāja personību, informējot, ka ir uzrakstījis iesniegumu policijai par draudiem, ko viņam izteicis Ķervis. Vai arī tas nebija viens no iemesliem jūsu aiziešanai no partijas?
Tas noteikti nav galvenais iemesls. Taču tā saucamā Liepājas nodaļas vadītāja izteikumi, uzvedība, darba stils man nav saprotams.

Taču vēl vairāk nesaprotama bija partijas attieksme un nerīkošanās šajā jautājumā. To vēl varētu saprast priekšvēlēšanu laikā, kad partija negribēja izraisīt publisku konfliktu, taču par Ivara Ķervja uzvedību bija zināms jau ilgstoši pirms vēlēšanām, tāpat arī pēc vēlēšanām to varēja risināt.

Katrā ziņā esmu priecīgs, ka biju tik tālredzīgs un pieņēmu lēmumu nekandidēt „Vienotības” sarakstā, jo tas bija skaidrs, ka ar šādu nodaļas vadītāju, viņa attieksmi un politiku, bija gaidāma tikai izgāšanās.

Jo vairāk tāpēc, ka saraksts bija orientēts tikai uz šo vienu cilvēku, uz viņa iekļūšanu domē, neņemot vērā, ka reģionos balso par personībām. „Vienotības” saraksts Liepājā bija vājš.

Par savu izstāšanos paziņojāt pirms divām nedēļām?
Jā, iesniegumu uzrakstīju pirms valdes sēdes. Paskaidrojot teicu, ka rādu piemēru, jo dzīvē pienāk brīži, kad ir jāpieņem kardināli lēmumi, un, ka arī valdei kādreiz būs jāpieņem kardināls lēmums attiecībā uz Liepājas nodaļas vadītāju.

Kā zināms, tas beidzot ir noticis.

Ķervja kungs gan nesteidzas pildīt partijas valdes lēmumu...
Es saprotu šī cilvēka nevēlēšanos atstāt šo amatu, jo bez tā viņš nav nekas – par deputātu nav otrreiz ievēlēts, valdes locekļa amats „Liepājas autostāvvietās” vairāk vai mazāk ir tikai politisks amats, un tiklīdz – nedod, Dievs – „Vienotība” nebūs valdībā, reģionālā Liepājas partija to atdos citam.

Ķervja kungs pats reiz izteicās, ka viņam apnicis „ēst kotletītes no Jura [Aizezera] rokas”, bet izskatās, ka nekas cits viņam tomēr neatliks...

Vai aizejot no „Vienotības”, aizejat arī no politikas?
Nē, kāpēc? Nekur aizgājis neesmu. Tepat vien malā stāvu un vēroju. Vienkārši ir jāsaprot, kurā virzienā doties. Neesmu pieradis mētāties no vienas partijas pie otras – līdz šim, tāpat kā Māris Mežeckis, esmu bijis tikai vienā partijā – „Sabiedrība citai politikai”, kas apvienojoties, iekļāvās „Vienotībā”.

Tā būs liela izšķiršanās, ko tālāk darīt.