Ceturtdien, 24.oktobrī, pulksten 18 notiks partijas "Vienotība" Liepājas nodaļas biedru sapulce, kurā paredzētas arī nodaļas vadītāja vēlēšanas, šodien ziņo LETA.

Pagaidām Liepājas nodaļas vadītājs vēl ir bijušais Liepājas domes pozīcijas deputāts Ivars Ķervis, taču partijas valde ir uzdevusi Liepājas nodaļai sasaukt biedru kopsapulci un ievēlēt jaunu nodaļas vadītāju, vienlaikus nosakot, ka līdzšinējam nodaļas vadītājam no amata jāatkāpjas, apstiprināja Liepājas nodaļas biroja vadītāja Kristīne Dzelme.

Pēc Dzelmes teiktā, nodaļas vadītāja amatam būtu vairāki piemēroti kandidāti. Arī Dzelmei jau pērn izteikts aicinājums vadīt nodaļas darbu - tad viņa nolēmusi atteikties no kandidēšanas. To, vai šoreiz viņa izvirzīs savu kandidatūru, Dzelme vēl nevarēja pateikt: "Ir jādomā. Mans biroja vadītājas darbs arī ir pietiekami interesants, un darba pietiek."

Ķervis aģentūrai LETA sacīja, ka neuzskata "Vienotības" valdes norādes par ultimātu, bet gan par ieteikumiem nomainīt nodaļas vadītāju un nepieciešamību "veikt restartu".

"Ja partijas valde tā ir izdomājusi, tad es tam nepretojos. Pēdējā laikā mūsu nodaļā pāris cilvēku ir radījuši neveselīgu klimatu. Varbūt tā ir mana vaina, ka es nevarēju to novērst. Iespējams, cits nodaļas vadītājs spēs sastrādāties ar visiem nodaļas biedriem – arī tiem, kuri rada neveselīgo klimatu," atzina Ķervis. To, kuri nodaļas biedri, pēc Ķervja domām, rada neveselīgu klimatu un nesaskaņas nodaļas iekšienē, viņš gan nevēlējās atklāt.

"Es pēc vislabākās sirdsapziņas esmu vadījis "Jaunā laika" un vēlāk "Vienotības" nodaļu Liepājā. Divos sasaukumos esmu bijis domes deputāts," sacīja Ķervis. Viņaprāt, esot ne tikai pāris, bet pat vairāki nodaļas biedri, kuri varētu turpmāk veiksmīgi vadīt nodaļu.

Jau ziņots, ka partijas "Vienotība" neveiksmīgo startu pašvaldību vēlēšanās Liepājā partijas valdes loceklis Kārlis Šadurskis skaidro ar "Vienotības" reģionālās nodaļas suverēno darbību un partijas valdes nespēju ietekmēt nodaļas pieņemtos lēmumus.

Jau rakstījā, ka  "Vienotības" Liepājas nodaļas vadītājs un vēlēšanu saraksta pirmais numurs Ķervis saņēmis partijas ultimātu –  atkāpties no nodaļas vadītāja amata.

Patlaban par atbildīgo Liepājas reģionālajā nodaļā partijas valde nozīmējusi Dzelmi.

"Signāli par Liepāju [pirms pašvaldību vēlēšanām] bija satraucoši, bet ieteikumi, kas nāca no partijas valdes Liepājas nodaļai, varēja būt tikai ieteikumi," "Rietumu Radio" sacīja Šadurskis.

"Demokrātiskā organizācijā ir ļoti grūti iejaukties nodaļas suverēnā darbībā un suverēnos lēmumos, kamēr vien nav notikušas lielas ziepes," "Vienotības" neveiksmīgo startu pašvaldību vēlēšanās skaidroja Šadurskis, atzīstot, ka partija, neiegūstot nevienu deputāta vietu pilsētas domē, Liepājā startēja "nožēlojami vāji un ir jāizdara secinājumi". Šadurskis atzina, ka "Vienotības" Liepājas nodaļai nepieciešams "restarts", un pauda pārliecību, ka tas notiks veiksmīgi.

Partija "Vienotība" pašvaldību vēlēšanās Liepājas pilsētas domē cerēja iegūt vairāk par divām deputātu vietām, aģentūrai LETA iepriekš atzina "Vienotības" Liepājas saraksta līderis un Liepājas nodaļas vadītājs Ivars Ķervis.

Pēc vēlēšanām no partijas izstājās vairāki "Vienotības" Liepājas nodaļas biedri, kā Māris Mežeckis, Edgars Krūmiņš un citi.