Deputāti Liepājas krievu kopienai nodod lietošanā īpašumu Kūrmājas prospektā 20, kuru vairākkārt rīkotās izsolēs tā arī nav izdevies pārdot.

Ceturtdien, 29. septembrī deputāti vienbalsīgi pieņēma lēmumu uz desmit gadiem nodot Liepājas Krievu kopienai lietošanā vairākus gadus neizmantoto ēku Kūrmājas prospektā 20, kā arī divas palīgēkas.

Pēc tam, kad Liepājas pilsētas prokuratūra pārcēlās uz jaunām telpām turpat, Kūrmājas prospektā, bijusī Liepājas prokuratūras ēka Kūrmājas prospektā 20 palika tukša. Vairākkārt rīkotās izsoles arī nedeva rezultātu. Lai vēsturiskā ēka neaizietu postā, deputāti vienojās, ka var to nodot Liepājas Krievu kopienas rīcībā.

Arī likums atļauj pašvaldības mantu nodod lietošanā sabiedriskā labuma organizācijai, kāda ir arī Liepājas Krievu kopiena. Ēkas nodotas lietošanā ar nosacījumu, ka trīs gadu laikā lietotājam ir jāsakārto galvenās ēkas fasāde un jumts.

Kā portālam skaidroja Liepājas Krievu kopienas priekšsēdētāja pirmais vietnieks Valērijs Kravcovs, Krievu kopienai, kura līdz šim darbojās tā sauktajā Krievu namā F. Brīvzemnieka ielā, tur esot palicis par šauru. „Augam un paplašināmies, tāpēc arī telpu vajag vairāk.”

Pats Kravcovs darbojoties gan Liepājā, gan Rīgā, jo ievēlēts arī par Latvijas Krievu kopienas viceprezidentu.