Enerģija viennozīmīgi būs dārga arī nākotnē, otrdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" uzsvēra Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks, ziņo LETA.

"Nav iemesla raudzīties ar ilgpilnu skatu uz pagātni - šajā gadījumā pagātne neatgriezīsies, pērnais sniegs sen jau ir nokusis," uzsvēra Kazāks, runājot par energoresursu cenu kāpumu.

Tāpat viņš atzīmēja, ka daļai iedzīvotāju būs nepieciešams atbalsts, lai varētu pielāgoties jaunajām energoresursu cenām, un tas neattiecas tikai uz šo ziemu.

"Atbalstam ir jābūt mērķētam - tām iedzīvotāju grupām, kurām tas ir nepieciešams, bet ar domu, ka mēs mūžīgi atbalstīt nevarēsim. Līdz ar to ekonomikā ir nepieciešamas strukturālas, paliekošas, tālredzīgas pārmaiņas gan attiecībā uz to, kā mēs enerģiju izmantojam, kādi ir mūsu paradumi, gan arī, kāda enerģija tiek izmantota - gāze, atjaunojamie resursi un no kurienes," sacīja Kazāks.

Viņš arī uzsvēra, ka ar šo pārmaiņu īstenošanu nedrīkst nogaidīt.

Vienlaikus Latvijas Bankas prezidents piebilda, ka valdības plānotā atbalsta principi pamatā ir pareizi. "Principi, pēc kuriem valdība šo atbalstu plāno, manuprāt, ir pareizi," sacīja Kazāks, piebilstot, ka pilnībā kompensēt enerģijas cenu kāpumu nedrīkst, lai iedzīvotājiem būtu pamudinājums mainīt paradumus, jo energoresursu cenas arī nākotnē būs augstas.