Šā gada jūlijā Liepājā no kāda īpašuma pagalmā esošās automašīnas tika nozagta kanna ar dīzeļdegvielu. Valsts policijas amatpersonas par notikušo uzsāka kriminālprocesu, kura izmeklēšana šobrīd ir pabeigta un tas paātrinātā procesa kārtībā ir nodots prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai, informē policijas preses pārstāve Madara Šeršņova.

Šā gada 22.jūlijā Valsts policijā saņemta informācija, ka 21.jūlijā Liepājā, no kāda īpašuma pagalmā esošās automašīnas nozagta kanna ar dīzeļdegvielu. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa amatpersonas par notikušo uzsāka kriminālprocesu, kura izmeklēšanu paātrināja cietušā īpašumā esošās videonovērošanas kameras.

Cietušais norādīja, ka ir pazīstams ar iespējamo vainīgo personu, kurš tika identificēts videomateriālos. Valsts policijas amatpersonas vīrieti aizturēja aizvadītajā nedēļā. Noskaidrots, ka iespējamā vainīgā persona, izmantojot izdevību, kad vīrietis nav mājās, iekļuvis neaizslēgtā īpašumā un veicis zādzību no īpašumā esošā neaizslēgtā transportlīdzekļa, kurā atradās kannna ar dīzeļdegvielu. Pateicoties videonovērošanas kameru ierakstiem, kuros redzams zādzības fakts un persona, kura šo zādzību veic, vīrieti bija iespējams identificēt. Aizdomās turētais iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā un izdarīto atzīst.

Saskaņā ar Krimināllikumu, par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot transportlīdzeklī, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Šobrīd izmeklēšana kriminālprocesā ir pabeigta un tas nodots prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. Soda apmēru noteiks tiesa.

Valsts policija aicina rūpēties par sava īpašuma drošību, aizslēdzot īpašuma durvis, vārtus un aizverot logus. Tāpat ieteicams ierīkot kvalitatīvas videonovērošanas kameras, lai zādzības gadījumā būtu vieglāk identificēt vainīgo personu.