Lielākā daļa no mums savu dzīvi pavada pie ekrāna, neatkarīgi no tā, vai tiek izmantots mobilais telefons vai klēpjdators. Praktiski katrs no mums pavada vairākas stundas dienā, sēžot pie zilās gaismas ekrāna, bieži vien pat neapzinoties, kādu kaitējumu tas nodara mūsu ādai. Sarunas par zilās gaismas radīto kaitējumu pamazām ienāk publiskajā telpā, un Jūs, iespējams, esat redzējuši reklāmas par zilās gaismas lēcām, lai aizsargā acis, strādājot ar klēpjdatoru, taču arī Jūsu ādai ir nepieciešama aizsardzība.

Zilo gaismu rada digitālās ierīces un sadzīves priekšmeti, piemēram, spuldzes. Tā sastāv no augstas enerģijas redzamās gaismas, ko dēvē arī par HEV. Zilā gaisma atšķiras no saules gaismas, jo tai ir īsāks viļņa garums un tā satur vairāk enerģijas. Lai gan ekrāns rada nelielu daudzumu HEV gaismas, tā tomēr var kaitēt Jūsu ādai. Piemēram, sešas stundas, kas pavadītas ekrāna priekšā, var radīt tādus pašus ādas bojājumus kā 25 minūšu uzturēšanās vasaras saulē.

Mēs dzīvojam virtuālā pasaulē, un arvien vairāk cilvēku strādā no mājām. Ir pienācis laiks mainīt savu ādas kopšanas rutīnu, lai palīdzētu aizsargāt ādu no zilās gaismas kaitējuma. Ar šo Jums var palīdzēt CARELIKA radītais Blue Light Protection Sprejs, jo tas aizsargā ādu no zilās gaismas iedarbības.  HEV gaisma iedarbojas uz zemādas slāni, kur šūnas ražo kolagēnu un elastīnu, tāpēc, izmantojot šo produktu vairākas reizes dienā, ir iespējams mazināt ekrānu radītās sekas.

Ilgstoša zilās gaismas iedarbība uz ādu

Zilā gaisma var nopietni bojāt Jūsu ādas šūnas, izraisīt ādas priekšlaicīgu novecošanos un pigmentāciju. Kādā pētījumā atklāts, ka ilgstoša augsta līmeņa zilās gaismas iedarbība var radīt līdzīgu ietekmi kā UV staru iedarbība. Tas ir tāpēc, ka zilā gaisma rada tāda paša veida brīvos radikāļus, kā UV gaisma, kas izraisa ādas bojājumus, tostarp grumbas un ādas krāsas izmaiņas.

Ilgstoša zilās gaismas iedarbība var izraisīt ādas tvirtuma zudumu un hiperpigmentācija ir vēl viena no zilās gaismas iedarbības sekām. Pavadot 30 stundas nedēļā pie ekrāna, hiperpigmentācija un iekaisums var palielināties par 40 %.

Mūsdienu pasaulē digitālā attīrīšana ir praktiski neiespējama. Jūs nevarat ilgi slēpties no ekrāniem. Ieguldot naudu ādas kopšanas līdzekļos ar aktīvām sastāvdaļām, varat aizsargāt ādu un novērst priekšlaicīgu novecošanos, un citas ar zilo gaismu saistītās problēmas. Nākotnē var sagaidīt, ka arvien vairāk ādas kopšanas zīmolu laidīs klajā produktus ar aizsardzību pret zilo gaismu. Tikmēr Jūs varat jau laicīgi atrast pieejamos produktus, lai sāktu sejas ādas aizsardzību.

Nē ekrāniem pirms gulētiešanas!

Mēs visi zinām, cik svarīgs ir labs miegs, lai āda būtu skaista un jauneklīga. Bet vai zinājāt, ka, vakarā pakļaujot sevi zilajai gaismai, tas pasliktina miega kvalitāti? Tāpēc, ja Jums ir ieradums pirms gulētiešanas pārbaudīt savus sociālos tīklus, Jums vajadzētu apsvērt iespēju atmest šo ieradumu.  Svarīgi arī atzīmēt, ka, ja vēlaties panākt uzlabojumus, vismaz stundu pirms gulētiešanas vajadzētu dot sev brīvību no visām digitālajām ierīcēm.

Noteikti apskatiet zīmola CARELIKA plašo produktu klāstu mājaslapā www.carelika.eu. Kā arī skaistumkopšanas veikalus Meistars Rīgā, Republikas laukumā 3, t/c Rīga Plaza un Jelgavā, Lielā iela 18. Tur saņemsiet labākos akcijas piedāvājumus un profesionālu konsultāciju, lai varētu izvēlēties vispiemērotākos produktus savai ikdienai.