Bildinājums ir satraucošs notikums dzīvē, un viens no tā neatņemamiem rituāliem ir saderināšanās gredzena pasniegšana mīļotajai. Gredzenam nav jābūt superdārgam, lai tas būtu krāšņs, izskatīgs un piesaistītu sajūsminātus skatienus. Saderināšanās gredzens, kas veidots pēc jūsu paša izvēlētā dizaina, no vēlamā metāla un piemeklētiem dimantiem vai citiem dārgakmeņiem, var būt ne vien elpu aizraujošs, bet arī… lētāks nekā veikalu skatlogos pieejamie gatavie briljanta saderināšanās gredzeni vai gredzeni ar citu akmeni.

Dimanti ir sievietes labākie draugi, par to nav šaubu. Reti kurš gredzens ar dārgakmeni nesajūsmina daiļā dzimuma pārstāvi, tāpēc ar tādu gredzenu jums būs lielākas iespējas veiksmīgam bildinājumam un paliekošām atmiņām. Gredzeni ar briljantiem un citiem dārgakmeņiem nav lēts pirkums, tāpēc ar prieku dalīsimies padomos, kā ietaupīt, ja saderināšanās gredzens būs ar akmeni. 

PIRMAIS SOLIS – atrast alternatīvu metālam

Platīna vēsais krāšņums ir absolūts hīts saderināšanās gredzena dizainā, tomēr to var itin viegli aizstāt ar palādiju, kas pēc izskata ir ļoti līdzīgs platīnam, tikpat izturīgs, taču krietni pieejamāks jūsu makam. Tikpat labi varat piemeklēt arī citu metālu, piemēram, ultramoderno Rose Gold jeb rozā zeltu – sārti-balto metālu ar izteiksmīgu spīdumu, kas var izkonkurēt platīnu vienā piegājienā. Rozā zelts ir jaunpienācējs juvelierizstrādājumu pasaulē, taču, ņemot vērā baltā un dzeltenā zelta izturību, tā popularitāte pēdējos gados strauji pieaug.

OTRAIS SOLIS – vieglāk nozīmē lētāk


Juvelierizstrādājumu pasaulē dimantu cenas ievērojami pieaug, dimantam sasniedzot 1 karāta svaru. Viena karāta dimants jums izmaksās daudz vairāk nekā 0,95 karātu dimants, lai gan ar neapbruņotu aci lielu atšķirību dimanta izmērā jūs tik un tā nepamanīsiet. Tātad, kas notiks, ja 1 karāta dimanta vietā izvēlēsieties mazāka svara dimantu? Ja visi pārējie 4C faktori ir vienādi (krāsa, dzidrums, šķautnes, forma), jūsu ietaupījums būs jūtams uzreiz uz svara rēķina.

TREŠAIS SOLIS – izvēlieties krāsas


Dimanta krāsas uztvere daudziem raisa mulsumu, jo, protams, dimantos daudzi redz tikai vienu krāsu - baltu. Lūdzot aprakstīt jebkura konkrētā dimanta krāsu, vairums atbildētu "balts" vai "dzidrs", neatkarīgi no faktiskās nokrāsas pakāpes. Izņemot pašus retākos un dārgākos dimantus, klasisko dimantu nokrāsa variē no blāvi dzeltenas līdz kristāli dzidrai, un tomēr lielākajā daļā akmeņu krāsa praktiski nav nosakāma, it īpaši, ja tas ir vienīgais akmens gredzenā. Ja dzeltenā nokrāsa nespēlē lielu lomu jūsu izvēlē, izvēlieties zemākas kategorijas krāsas dimantu, piemēram, G nokrāsu.

CETURTAIS SOLIS – izvēlieties citus dārgakmeņus

Nereti tieši cita krāsa padara juvelierizstrādājumu īpašu un sajūsmas vērtu. Neskatoties uz dimantu vērtību, citi dārgakmeņi, piemēram, safīrs, smaragds vai rubīns ar savām pārsteidzošām krāsām izteiks daudz vairāk par vārdiem. Dažus akmeņus var pieskaņot mīļotās acu krāsai vai citai romantiskai asociācijai ar jūsu mīlas stāstu, notikumu vai personību. Dārgakmeņus var piemeklēt arī atbilstoši horoskopa zīmei, piešķirot gredzenam noslēpumainības plīvuru.

PIEKTAIS SOLIS – izvēlieties laboratorijā audzētus dārgakmeņus

Tā kā laboratorijā audzēti dimanti kļūst arvien populārāki un pieejamāki, jūs varat pieturēties pie noskatītā gredzena dizaina un metāla un saglabāt visas labākās un augstākās kvalitātes gredzena īpašības, taču joprojām ietaupīt 70–80% un iegūt līdzvērtīgu gredzenu. Ar neapbruņotu aci nav iespējams noteikt, vai dimants ir īsts vai mākslīgi audzēts laboratorijā, jo jaunākās tehnoloģijas un prasmīgas juvelieru rokas no laboratorijā audzētā dimanta spēj radīt apbrīnas vērtu dārgakmeni.