Dodoties atpakaļ uz skolu, bērnam nav uzticamāka un svarīgāka kompanjona par skolas somu. Tai ir jābūt ne tikai stilīgai un ilgtspējīgai, bet arī ērtai, jo var gadīties, ka kādu dienu tā būs smagāka un grūtāk pārnēsājama. Taču, tā kā pastāv daudz un dažādas skolas somas bērniem, šajā rakstā atvieglosim jaunas somas meklējumus un izstāstīsim, kā izvēlēties vislabāko preci.

Kam īpaši pievērst uzmanību, izvēloties somu bērnam?

 Foto: Unsplash.com/July Brenda Gonzales


Pētot skolas somas, pārliecinies, ka iegādājies tieši mugursomu, nevis pleca somu, rokassomu vai portfeli. Ja ir jāizvēlas skolas soma pirmklasniekam vai mazliet vecākam bērnam no mazākām klasēm, īpašu uzmanību nepieciešams pievērst somas lencēm, muguriņai un izmēram. Lencēm ir jābūt regulējamām un vismaz 5 centimetru garumā, muguriņai ir jābūt cietai, savukārt, pārejot pie izmēra –  somas augšējai daļai ir jābūt aptuveni bērna plecu līmenī, bet apakšējai daļai aptuveni jostas vietas līmenī. Ja tiks izvēlēta bērna izmēram atbilstoša skolas soma, tad bērns to nesīs ar taisnu muguru un turēs pareizu stāju.

Vēl viens kritērijs, kam vajadzētu pievērst uzmanību, meklējot mugursomas, noteikti ir siksniņas vai lences pie krūtīm un jostas vietas. Tās palīdzēs piestiprināt somu vēl tuvāk mugurai un tādējādi atvieglos nēsāšanu, jo somas svars tiks kārtīgi piefiksēts pie muguras un neradīs papildu diskomfortu.

Vēl viens būtisks kritērijs pareizās skolas somas izvēlē ir polsterējums. Ja tās lences ir platas un polsterētas un muguras daļa ir aprīkota ar mīkstu un elpojošu polsterējumu, ieteicams izvēlēties tāda veida somu.

Bērnu mugursomas bieži arī ir aprīkotas ar dažādām kabatām, kas palīdz organizēt lietas un vienlīdzīgi sadala svaru, tāpēc, ja ir pieejama soma, kura atbilst visiem augstāk minētajiem kritērijiem un ir aprīkota ar vairākām kabatām, tā būs lielisks variants.

Dažas populāras un veselībai nekaitīgas bērnu mugursomas

 Foto: Unsplash.com/Tamara bellis


Ja vēlies īpašu uzmanību pievērst bērna stājas attīstīšanai, tad lielisks variants ir ortopēdiskās skolas mugursomas. Tās ir veidotas ar speciālu anatomisku karkasu un tajās ir iestrādāts stingrs, elpojošs muguras atbalsts. Šī atbalsta virsma ir veidota tā, lai pareizi piekļautos tajos bērna muguras punktos, kas nodrošina pareizas stājas veidošanu un spētu vienmērīgi sadalīt svaru uz atbalsta punktiem un plecu jostām.

Vēl viens somas veids, kas pēdējos gados gūst īpašu popularitāti, ir ergonomiska bērnu mugursoma. Tā ir īpaši pieguļoša pie mugurkaula – no pēdējā kakla skriemeļa līdz iegurņa augšējai daļai. Šādas skolas somas muguras daļa parasti ir veidota no mīksta polsterējuma, un tās augšpuse parasti ir savelkama ar auklu, kas ļauj savilkt visu somas svaru tuvāk mugurai, tādējādi samazinot uz tās izlikto noslodzi, un palīdz pareizi nofiksēt grāmatas un citus tajā novietotos priekšmetus.

Par laimi, nopirkt savam bērnam piemērotu mugursomu it nemaz nav grūti, ja proti orientēties internetveikalos, piemēram, 1a.lv, kur varēsi atrast visdažādākās mugursomas bērniem. Gatavojoties pirmajam septembrim, noteikti izpēti 1a.lv preču klāstu un iegādājies arī citas skolas preces par draudzīgām cenām!