Pareizā galda izvēle ne vienmēr ir tik vienkārša, kā sākumā varētu šķist. Ir daudz lietu, kam jāpievērš uzmanība, izvēloties jaunu galdu. Turklāt ir jāņem vērā fakts, ka galds parasti kalpo ilgu laiku, tāpēc jāizvērtē rūpīgi gan pieejamie varianti, gan jūsu vajadzības, ikdienas ieradumi un telpas platība.

Cik lielu galdu iegādāties?

Viens no pirmajiem aspektiem, kas jāņem vērā, ir vēlamā galda izmērs. Tas ir atkarīgs gan no telpas lieluma, gan ģimenes locekļu skaita. Ja telpā nav daudz vietas, tad labāk ir izvēlēties apaļu galdu, jo galdu stūri aizņem papildu vietu telpā. Pie apaļa galda varēs apsēsties ērtāk, kā pie citu formu galdiem. Kafijas galdiņš visbiežāk ir atrodams tieši apaļā formā, jo tas šī forma ir arī praktiskāka – pārvietojoties pa telpu, ir mazāk iespēju uzskriet galda asajiem stūriem. Tas būs īpaši praktiski, ja jums ir mazi bērni. Tāpat arī dažādu oriģinālu formu kafijas galdiņi var radīt lielisku akcentu jūsu telpā. Izvēlieties ko neparastu, ja vēlaties papildināt telpas iekārtojumu ar ko neierastu.

Ja vieta ir pietiekami liela, tad droši varat izvēlēties arī tradicionālos četrstūrainos galdus. Četrstūraini VidaXL viesistabas galdi ir laba izvēle, lai norobežotu telpu, ja jums ir virtuve apvienota ar viesistabu. Ar lielām mēbelēm jūs varat vizuāli sadalīt telpas zonas, lai kopskats būtu daudz mājīgāks un patīkamāks.

Galds ir jāizvēlas pietiekami liels visiem ģimenes locekļiem, tomēr tas nevar būt pārāk liels, ja telpā nav daudz vietas. Ja izvēlēsieties pārāk lielu galdu, tad nebūs ērti telpā pārvietoties. Kā arī ņemiet vērā savus ieradumus. Ja visa ģimene neēd kopīgas maltītes pie viena ēdamistabas galda, tad nav nepieciešams pārlieku liels galds. Ja telpā ir maz vietas, tad izvēlieties izvelkamu galdu - ikdienā tas aizņems mazāk vietas, taču vajadzības gadījumā to varēs padarīt lielāku, lai pietiek vietas arī visiem ciemiņiem svētku laikā. Pārveidojami galdi vienmēr ir ideāla izvēle nelielos dzīvokļos, kur katrs centimetrs ir no svara.

Kāda materiāla galds izskatīsies vislabāk?

Mūsdienās galdu materiāli ir visdažādākie, tāpēc jūs varat izvēlēties tādu materiālu, kas jums vislabāk patīk, ņemot vērā tā kopšanu un uzturēšanu. Piemēram, stikla galds ir jātīra daudz biežāk un rūpīgāk, jo uz stikla virsmas ir labi redzami vissīkākie puteklīši un pirkstu nospiedumi. Koka galds ir daudz praktiskāks, tomēr arī koka galdi ir dažādi. Ozolkoka galds būs izturīgs un pietiekami smags, taču arī dārgāks. Galda iegāde ir ilgtermiņa projekts, tāpēc ir vērts iegādāties arī dārgu galdu, kas jums kalpos daudzus gadus.

Tāpat jāņem vērā arī galda krāsa un dizains, lai tas izskatītos labi jūsu telpas interjerā. Klasisks koka galds vienmēr labi izskatīsies lielākajā daļā interjeru. Ja jūsu mājās ir īpaši moderns dizains, tad labāk izvēlieties arī moderna dizaina galdu. Atcerieties, ka galds var kļūt par galveno dizaina elementu jūsu telpā, kā arī tā ir liela mēbele, kas uzreiz izcelsies, tāpēc tai ir jābūt iederīgai telpā. Ja atrodat savu ideālo galdu, kas īsti neiederas jūsu telpas interjerā, tad dažreiz vieglāk ir nedaudz pamainīt interjeru nevis meklēt citu galdu.