Pirmdien Eiromelanomas dienā, Kurzemes Onkoloģijas attīstības biedrība laidusi klajā izdevuma "Onkoloģijas Vēstis” 2. numuru, kura galvenā tēma ir ādas veselība.

Izdevuma prezentācijas pasākums notika tirdzniecības centra "Kurzeme” Veselības istabā.
 
Liepājas reģionālās slimnīcas mediķi izstrādājuši pasākumu kompleksu pilnīgai ādas veidojumu diagnostikai, terapijai un novērošanai.

Neskatoties uz saules radīto labsajūtu, mediķi atgādina, ka saules staru iedarbība ir kaitīga cilvēka ādai. Ādas iedegums ir tikai aizsardzība pret saules staru kaitīgo ietekmi uz ādu, tādēļ jāsaglabā tādu ādas krāsu, kā to noteikusi mūsu iedzimtība atbilstoši Latvijas ģeogrāfiskajam stāvoklim. Aicinām nepakļaut ādu intensīvai saules staru iedarbībai un lietot saules aizsargkrēmus, atrodoties spēcīgā saulē.

Saules stari veicina ne tikai tādu samērā labi ārstējamu ādas audzēju attīstību kā bazālo šūnu vēzis un plakanšūnu vēzis, bet arī ļoti ļaundabīga audzēja – melanomas attīstību. Mediķi aicinām pievērst uzmanību savām dzimumzīmēm un par aizdomīgiem veidojumiem konsultēties pie ādas speciālista – dermatologa vai ķirurga ar padziļinātām zināšanām ādas veidojumu diagnostikā un ārstēšanā, informē Kurzemes onkoloģijas attīstības biedrības valdes priekšsēdētājs Māris Mežeckis.