Liepājas Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere ("Liepājas partija") izraudzīta par Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valsts sekretāra vietnieci, aģentūrai LETA apstiprināja Niedre-Lathere, ziņo LETA.

Darbu IZM viņa sāks 1.decembrī.

Niedre-Lathere šovasar Liepājas Universitātes Izglītības zinātnes promocijas padomē aizstāvēja promocijas darbu vispārīgās pedagoģijas apakšnozarē par tēmu "Ekosistēmas darbības konceptuālās pamatnostādnes izglītības pārvaldības pilnveidē pašvaldībā", iegūstot zinātnes doktora grādu sociālajās zinātnēs.

Aģentūrai LETA Niedre-Lathere skaidro, ka viņa ir pieņēmusi jaunu profesionālu izaicinājumu, startējot konkursā uz IZM valsts sekretāra vietnieka amatu. Viņa ir pārliecināta, ka ar savu izglītību, zināšanām un darba pieredzi var būt noderīga nacionālā līmenī. Viņai esot izdevies termina "izglītības ekosistēma" iedzīvināšana un izpratnes veidošana, kas tagad tiekot ieviests nacionālā līmenī.

Niedre-Lathere Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldi vadīja kopš 2016.gada aprīļa.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, Niedre-Lathere pērn startēja 14.Saeimas vēlēšanās no "Apvienotā saraksta", kurā apvienojušās Latvijas Zaļā partija, Latvijas Reģionu apvienība, "Liepājas partija", taču netika ievēlēta.