Piektdien, 15.decembrī Liepājas Valsts 1.ģimnāzijā Eiropā zināmai latviešu rakstniecei, domātājai, esejistei Zentai Mauriņai tika svinēta 120.dzimšanas diena.

Kā informē skolas direktora vietniece izglītības jomā Signe Berga, skolā, kurā pirms Pirmā pasaules kara Mauriņa mācījās, to absolvēja, šajā dienā notika pasākums “Uzdrīkstēties svinēt dzīvi", kurā piedalījās skolēni un skolotāji no Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas, Grobiņas ģimnāzijas, Liepājas O.Kalpaka 15.vidusskolas, Liepājas Raiņa 6.vidusskolas, Liepājas Čakstes 10.vidusskolas, Katoļu pamatskolas, kā arī visi no Liepājas Universitātes un Liepājas pilsētas bibliotēkas.

Visiem ciemiņiem bija iespēja doties ekskursijā pa skolu, lai iepazītos ar atjaunoto jūgendstila ēku, un arī uzzinātu, kā te mācījās un jutās skolniece Zenta Mauriņa.
Skolas zālē visus dalībniekus uzrunāja skolas bibliotekāre Lāsma Spāģe, rosinot iepazīties ar izstādi par Mauriņu, kā arī akcentējot sev svarīgās atziņas no rakstnieces daiļrades.

Aktieris Ēriks Vilsons aicināja uz Mauriņas dzīves ceļu skatīties ar tēva Roberta Mauriņa acīm. Skanēja izcila klaviermūzika skolas mūziķu Emīla Sudmaļa un Deizijas Eičinas izpildījumā.

Skolas ciemiņiem bija iespēja redzēt arī labākos literāri muzikālo kompozīciju priekšnesumus (11.c un 12.c kl.), kuri veidoti pēc Z.Mauriņas atziņas "Nenorij savus mīļākos vārdus. Saki tos. Arī vārdiem ir dziedinātājspēks".

Skolotāji sarunu par Zentu Mauriņu, viņas daiļradi turpināja 30. kabinetā – klasē, kurā mācījusies Zenta Mauriņa. To vadīja skolotāja Žaneta Flaksa, aicinot Grobiņas muzeja vadītāju Maiju Rolavu “Sarunām bez pjedestāla". Savukārt skolēniem bija iespēja, ielūkojoties Mauriņas daiļradē, izzināt sevi, veicot dažādus uzdevumus sešās radošajās darbnīcās:  

Dvēseles aromāts. Personības šarms. Dvēseles mūzika.
Ziemassvētku zvaigzne jeb dāsni dalies spēles priekā.  
Daile ir laimes ārējā izpausme.  
Lasi. Domā. Raksti. Iepriecini.
Vai esi pozitīvā skrūvīte vai uzgrieznis īstajā laikā?
Caur darbu uz patikšanu.

Pasākums noslēdzās ar dzimšanas dienas torti, svecīšu iedegšanu eglē, atziņām un paldies vārdiem.