Ceturtdien, 1.februārī, Liepājas Valsts 1.ģimnāzijā Zentas Mauriņas piemiņas istabu vadītāja Grobiņā Maija Rolava un apgāds "Jumava" iepazīstināja ar savu jaunāko izdevumu.

Zentas Mauriņas "ziemas stāstu un apceru", kā tos dēvē izdevējs, krājums "Sākumā bija prieks" ar Jura Soikāna ilustrācijām klajā nācis gada sākumā, tomēr gandrīz katrs no grāmatiņā ietvertajiem stāstiem saistīts ar Ziemassvētkiem, bet visi sarakstīti adventa laikā no 1950. līdz 1962.gadam.

Kā nosacītus grāmatas pieturas punktus Maija Rolava nosauca "evanģēliju, Bēthovenu un pēckara Zviedriju". Evanģēlijs arī nozīmē "prieka vēsti", Bēthovens, jo viņa tuvums rakstniecei palīdzēja izbēgt no skumjām. Zviedrija, jo darbi tapuši Zentas Mauriņas Zviedrijas dzīves sākumposmā.

"Jumavas" mārketinga speciālists Arvīds Deģis savukārt apliecināja, ka ne tikai Dievs radīja pasauli ar prieku un māte ar prieku laiž pasaulē bērnu, bet arī "Jumava" ar prieku izdevusi grāmatu "Sākumā bija prieks". Izdevniecības pārstāvis arī pastāstīja, ka nelielajam stāstu un apceru krājumiņam rudenī būs turpinājums – ar prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas komentāriem un atziņām".

Grāmatas atvēršanu muzikāli papildināja ģimnāzijas audzēknes.

Grāmatas atvēršanas svētki ceturtdien notika arī Grobiņā, kur Zenta Mauriņa uzaugusi un kur par ārstu strādāja viņas tēvs. Savukārt Liepājas Valsts 1.ģimnāzijā Mauriņa mācījusies laika posmā no 1913. gada līdz 1915.gadam.