Papildināts. 26.septembrī, notika AS "Liepājas papīrs" akcionāru ārkārtes sapulce, kas no amata atbrīvoja valdes priekšsēdētāju Jāni Vilnīti. Viņa vietā stājās finanšu direktors Normunds Jansons.

Akcionāru ārkartas sapulces iemesli bija divi – nelielas izmaiņas statūtos un uzņēmuma padomes locekļu maiņa. Padome, savukārt, pēc sapulces ievēlēja valdes priekšēdētāju un apstiprināja pārējās izmaiņas valdē.

Ja izmaiņas statūtos vairāk bija formālas, piemēram, vecmodīgā AS "prezidents" vietā tika apstiprināts nosaukums "valdes priekšsēdētājs", kā arī noteikts, ka valdes priekšsēdētājam ir viens, nevis divi vietnieki (otra vietnieka valdē neesot jau ilgāku laiku, un pierādījies, ka tāds amats nemaz nav nepieciešams), tad izmaiņas padomē un valdē bija būtiskas.

Sapulce piekrita atbrīvot no padomes locekļu amatiem uzņēmuma ekonomisti Zani Vilnīti un līdzšinējo padomes priekšsēdētāju Agri Šulcu, kurš tagad strādā lielā uzņēmumā Rīgā un vairs nevar apvienot abus pienākumus. Līdz ar to no vecā padomes sastāva savā amatā palika tikai Imants Vismins. Padomes sastāvam tika izvirzītas un apstiprinātas Anna Bruže, ilggadēja AS "Liepājas papīrs" galvenā grāmatvede, tagad – AS meitasuzņēmumu galvenā gramatvede, un Aija Hovecka, AS "Liepājas papīrs" sagādes jomas speciāliste. Par padomes priekšsēdētāju ievēlēja Annu Bruži.

Pēc akcioāru sapulces padome ievēlēja jauno valdes sastāvu: Normundu Jansonu, Ilmāru Ozoliņu-Ozolu, Zani Vilnīti, Andri Karuli un Līvu Krastiņu. Par valdes priekšsēdētāju tika apstiprināts uzņēmuma finanšu direktors Normunds Jansons.

Papildināts. Sapulces lēmumi stāsies spēkā līdz ar izmaiņu reģistrēšanu Uzņēmumu reģistrā – pēc iesniegšanas tās varētu būt dienas desmit, lēsa Vilnītis.

"Bet no uzņēmuma ar 1.oktobri esmu prom."

Jautāts, vai drošāk nebūtu bijis sagaidīt jauno krēslu domē, Vilnītis atzina:

"Drošāk būtu, varu tikai piekrist. Bet es jau [ziņojumā akcionāru sapulcei] minēju, ka tad, kad Dombura kungs man jautāja, uz cik krēsliem es sēžu, tas man lika apdomāt to: ja tu kaut ko dari, pirms tam ir jāizšķiras un jāpaliek pie viena. Šobrīd ir tā, ja reiz tas mērķis ir politika, tad jāpaliek pie tās. Un jācer, ka vīru norunas paliek spēkā..."

Vilnītis atzina, ka šobrīd plāno politikā būt līdz 2021.gadam, pēc tam "jāskatās tālāk".

"Tuvākajā laikā manā pārziņā paliek Speciālās ekonomiskās zonas valde, un es joprojām esmu arī deputāts Liepājā. Tie ir pienākumi, kas ir kaut kādā sinerģijā viens ar otru, mans tuvākais darbs, ko es darīšu. Kas notiks novembrī, kad visi datumi būs iztecējuši, nu, jācer, ka būs tā, kā lemts. Ja ne, tad tajā brīdī domāšu tālāk."

Šobrīd visas norunas esot spēkā un neesot "nekāda iemesla domāt, ka kaut kas ir mainījies".

Kas attiecas uz uzņēmu "Liepājas papīrs", tad, kā sacīja Vilnītis, "esmu īpašnieks, man pieder kontrolpakete, līdz ar to bez manis nevienu lēmumu nevar pieņemt, tā kā kaut kādā mērā es droši varu sekot līdzi tam, kas te notiek, ne vairs operatīvajā darbā, bet kā akcionārs."

Skaidrojot, kāpēc izraudzīts tieši Jansons, Vilnītis sacīja:

"Nebija tā, ka es redzēju tikai vienu, bija vismaz trīs cilvēki, bet Normunda Jansona stiprā puse ir tā, ka viņš pārzina finanses. Ļoti grūti ir vadīt uzņēmumu, ja tu finanses nepārzini, jo tās kļūdas var maksāt dārgi un var pat novest pie maksātnespējas. Pamazām esmu viņam naudas lietas uzticējis un atdevis, un tagad viņš to zina. Vēl kas ir labi – viņš prot runāt ar cilvēkiem, viņš ir nosvērts un ir ieguvis autoritāti. Un tas ir svarīgi, ka tevi respektē, ar tevi rēķinās".

Jaunais valdes priekšsēdētājs vēlēja Vilnītim veiksmi politikā, piebilstot, ka "vienmēr gaidīsim atpakaļ uzņēmumā". Savukārt Vilnītis vēlēja veiksmi savam pēctecim, kurš apliecināja, ka atliek tikai "atrotīt piedurknes un strādāt".