Pagājušā gada vasarā AS "Liepājas Papīrs" ražotnē Liepājā darbu sāka Baltijā pirmā hibrīddrukas iekārta "MPS EF SYMJET". Unikālā tehnoloģija uzlīmju un etiķešu ražošanā uzņēmuma darbības straujākai attīstībai tika izvēlēta tās plašo iespēju dēļ, kā arī, balstoties uz tirgus pieprasījumu un klientu vēlmes pēc jauniem produktiem mazas un vidējas tirāžas drukas darbiem, portālu irliepaja.lv informēja Laura Liepiņa, AS "Liepājas papīrs" pārstāve.


Izvērtējot paveikto, uzņēmums "Liepājas papīrs" ir gandarīts par jaunās tehnoloģijas veiksmīgu startu tirgū, ko apliecina ne vien klientu novērtējums, bet arī pozitīva statistika. Tikai viena gada laikā hibrīddrukā izpildīti vairāk nekā 5000 pasūtījumi, saražojot teju 120 miljonu produkcijas vienību. Turklāt unikālā iekārta ir ekonomiska un videi draudzīga, jo, salīdzinot ar fleksogrāfijas tehnoloģiju, samazina materiāla patēriņu vismaz par 20%.


Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Normunds Jansons atzīst, ka "MPS EF SYMJET" ne vien ļauj  darbus drukāt ātrāk un lētāk, bet arī būtiski atslogo pārējo uzņēmuma iekārtu kapacitāti lielapjoma darbu drukai.


"Gribu uzsvērt, ka mūsu jaunā tehnoloģija lieliski sevi pierādījusi "Covid – 19" pandēmijas laikā, kad, pateicoties hibrīddrukai, spējām operatīvi apkalpot lielu pasūtījumu apmēru, tādējādi mēneša laikā saražojot uzņēmuma vēsturē lielāko produkcijas apjomu," piebilst Jansons.


Savukārt pārdošanas daļas vadītājs Artūrs Gabaliņš papildina: "Hibrīddrukas pielietošana ļāvusi tirgū ieiet ar jauniem un unikāliem projektiem, piemēram, devusi iespēju strādāt ar mainīgās informācijas druku, tā katru etiķeti padarot unikālu. Tāpat būtiski sekmēta  arī videi draudzīgu projektu realizācija. Tas nenoliedzami ievērojami veicina uzņēmuma konkurētspēju nozarē".


AS "Liepājas papīrs" prognozē, ka jaunā drukas tehnoloģija nākamo trīs gadu laikā attīstīsies, pilnveidosies un nostiprināsies drukas tirgū, spēcīgi konkurējot ar ierasto digitālo druku.


Uzziņa
"MPS EF SYMJET" ir uzņēmuma "MPS Systems B.V." un Lielbritānijas drukas uzņēmuma "DOMINO UK Limited" iekārtu apvienojums. Būtiskākās iekārtas priekšrocības ir  iespēja sasniegt niansētākus toņus, pateicoties paplašinātājam "CMYK" krāsu modelim ar oranžo un violeto krāsu. Uz iekārtas var realizēt folija aukstspiedes projektus, veikt darbu laminēšanu un iegūt  sietspiedei līdzvērtīgu krāsas uznesumu, rodot iespēju veidot  pilnīgi unikālus tekstūras  efektus. "MPS EF SYMJET" hibrīddrukas iekārtas iegādē uzņēmums ir investējis vairāk nekā vienu miljonu eiro.