Sestdien liepājniece Maija Korņējeva, konkursa"Vecmāmiņa 2012" laureāte, Liepājā uzņēma savas kolēģes un patronesi, biedrības "Emergo" dibinātāju Elitu Drāki.

Kopā ar Elitu Drāki un Latvijas konkursa "Vecmāmiņa 2012" laureātēm Liepājā viesojās arī "Talantīgo meiteņu 2012" konkursa uzvarētājas, piecas mazās Princeses un šā gada Eiropas vecmāmiņu konkursa “Grandma EU” titula ieguvēja Stella Vilema.

Brauciena galvenais mērķis bija iepricināt pansionāta “Iļģi” iemītniekus ar koncertu un ar skaistajām konkursa dalībniecēm pilnā ietērpā – kleitās, kroņos, goda lentās. Ciemošanās “Iļģos” atsājusi milzīgu iespaidu ne tikai uz pansionāta iemītniekiem, bet arī uz pašām viešņām.

“Tik daudz sen nebija raudāts, jo tas bija tik aizkustinoši,” atzina Elita Drāke.

Viens no šādiem mirkļiem bijis, kad Katvaru speciālās internātpamatskolas direktore Iveta Tirzīte, kura arī ir Vecmāmiņu konkursa laureāte, pēkšņi publikā atpazinusi savu bijušo audzēkni.  

Satikšanās beidzās ar to, ka jau atceļā uz Rīgu vēlreiz tika mērots ceļš uz “Iļģiem”, lai nodotu bijušajai Katvaru skolas audzēknei dāvanu – kroni, ko  ar prieku ziedoja viena no mazajām Princesēm.

Biedrība "Emergo", kas ir konkursu "Talantīgās meitenes 2012" un "Vecmāmiņa 2012" rīkotāja, jau desmit gadu garumā nodarbojas ar labdarību, pastāstīja Drāke.

“Mēs dāvājam dziesmas, dejas, pasakas un, galvenais, kopā būšanu tiem, pie kuriem dodamies, un arī sev. Šis gads ir īpašs, jo labdarības koncertos piedalās gan "Talantīgo meiteņu", gan "Vecmāmiņu" konkursu laureātes. Tas mums ir kā likums: ja esi saņēmis kroni, tev jāmāk dalīties, tavs pienākums ir dot arī citiem.”

"Un ar ko vēl labāku šajā pelēkajā, drūmajā laikā varētu nodarboties, ja ne ar labdarību?" – piebilst Princeses Adrijas Silvas Kukuvasas mamma.

Pirmais labdarības svētku koncerts notika 15.novembrī Katvaru speciālajā internātskolā, koncerts "Iļģu" pansionātā bija nākamais, bet 18.decembrī paredzēts koncerts Rīgas 3.palīgskolā.

Liepājā Vecmāmiņas un Princeses aizraujoši pavadījušas laiku – gan apskatot pilsētu no Sv.Annas baznīcas torņa, gan izstaigājot Pētertirgu, gan Tējas istabā lejot sveces Indras Grūdupas vadībā un muzicējot kopā ar Zandu Štrausu.

Paldies biedrība saka arī "Liepājas metalurgam", kas ar sporta tērpiem atbalstīja divu Princešu startu konkursā Turcijā.