Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola 18.decembrī bērniem pasniegs vairākus vidusskolas absolventu īpaši veidotus attīstību veicinošus palīglīdzekļus.

Aprūpes centra audzēkņi saņems Daiņa Ozoliņa kvalifikācijas darbu "Līdzsvara trenažieris", kas paredzēts kustības, koordinācijas un līdzsvara trenēšanai. Trenažierim ir noņemams rokturis, kas treniņu laikā dod iespēju mainīt atbalsta veidu kājām vai rokām. Pie bērniem nonāks arī Koka izstrādājumu dizaina nodaļas absolventa Kristapa Strazda kvalifikācijas darbs "Supinācijas pronācijas disks", kas paredzēts cilvēkiem ar plaukstu un roku traumām, lai veiktu dažādus rokas vingrinājumus, un var palīdzēt arī bērniem ar cerebrālo trieku.

Savukārt Koka izstrādājumu dizaina nodaļas absolventa Edgara Kalēja darbs "Tornis ar lodziņiem" ir veidots muskuļu un saišu rehabilitācijai un ir paredzēts insulta slimniekiem, cilvēkiem pēc pārrautu saišu saaudzēšanas un dažādu citu muskuļu un saišu problēmām, kurām nepieciešami vingrinājumi. Ādas izstrādājumu dizaina nodaļas absolventes Lauras Krēsliņas darbu "Aktīvais centrs", ko veido sēdelements un rehabilitācijas aktīvās sienas ar grafisku zīmējumu, palīdz bērniem pēc traumām, jo priekšmetu grupa radīta pēdu, kāju, roku muskuļu pieradināšanai kustībām.

Tekstila izstrādājumu dizaina nodaļas absolventes Lauras Valles veikums "Modulārs paklājs" paredzēts, lai atvieglotu rehabilitācijas procesu fizioterapijas laikā. Tas palīdz attīstīt pacientu līdzsvaru, koordināciju un citas spējas. Šīs pašas programmas absolventes Madaras Kikilas "Taktilas grāmatas" ir mākslinieciski estētiska taktilā grāmata. Šāda grāmata palīdz pacientiem, kuri pārcietuši operācijas vai saslimšanas un nepieciešams trenēt roku sīko motoriku.

Visi palīglīdzekļi ir projektēti un izgatavoti, konsultējoties ar Liepājas reģionālās slimnīcas ergoterapijas un fizioterapijas speciālistiem. Kvalifikācijas darbu izstrādes procesā palīdzēja LMMDV pedagogi Sandra Zāle-Zālite, Dzintra Budovska, Varis Siliņš un Andris Garokalns.

Svinīgais pasniegšanas pasākums notiks 18.decembrī pulksten 14.00. Pasākumā piedalīsies un muzikālu priekšnesumu sniegs Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas 1.kursa čella spēles audzēkne Tabita Balode, savukārt pavadījumu nodrošinās ģitārists Gregors Mažis.