Pašā vasaras karstumā, pēc divu gadu pārtraukuma, 22 reizi norisinājās lielisks pasākums brīvā dabā "Klejojošais kauss 2020-2022", kas pulcēja dalībniekus no visiem Latvijas valsts sociāliem aprūpes centriem (VSAC). Kopumā ar organizatoriem un palīgiem tas pulcēja 300 cilvēkus. Pasākuma mērķis ir attīstīt, pilnveidot, sekmēt un veicināt cilvēku ar garīga un fiziska rakstura traucējumiem aktīvu un veselīgu dzīves veidu, savstarpēju sadraudzību un integrāciju sabiedrībā, iesaistot dažādās sportiskās un radošās aktivitātēs, informē VSAC "Kurzeme" filiāles "Liepāja" kultūras pasākumu organizatore Lita Belte Svētiņa.

Izlozes kārtībā tika noteikts, ka šī gada pasākuma organizators ir VSAC "Kurzeme", kas viesus uzņēma Liepājas Raiņa 6. vidusskolas stadionā. Kā jau ierasts, sportiskajā pasākuma daļā dalībnieki savstarpēji sacenšas dažādās disciplīnās,  kas ļauj noteikt  "Klejojošā kausa" uzvarētāju. Godalgoto pirmo vietu ar pārliecinošu punktu skaitu ieguva VSAC "Latgale" filiāle "Mēmele".

Paralēli sporta disciplīnām dalībniekiem bija iespēja izskrieties ar milzu kedām, kopīgi muzicēt, gleznot, kā arī nofotografēties ar interesantiem aksesuāriem un izdrukāt foto. Ar lielām ovācijām tika sagaidīti moto triāla zināmākie brāļi Niks un Arvis Alkšņi no "Viking Trial", kas priecēja dalībniekus ar ekstrēmiem moto trikiem un riepu dūmiem. Dalībnieki varēja vērot boksa paraugdemonstrējumus no sporta kluba "CF Liepāja" un izmēģināt Zemessardzes 44. Kājnieku bataljona militāro transportu un citas izklaides.

Visa pasākuma garumā  bija redzams patiess smaids, prieks, emocijas, enerģija,  dalībnieku apmierinātība, kā arī milzīgs gandarījums par paveikto, kurš nebūtu iespējams bez pasākuma lieliskajiem atbalstītājiem.