Ata Kronvalda fonds publiskojis vairākus 2019.gada skolu reitingus, tostarp – darbā ar talantīgajiem audzēkņiem Latvijas valsts ģimnāzijās.

Šogad, Ata Kronvalda fonda 30 gadu jubilejā, ir atklāta jauna reitingu grupa, kurā iekļautas tikai valsts ģimnāzijas statusa skolas. Liepājas Valsts 1.ģimnāzija šajā reitingā ieņem 15.vietu starp divdesmit septiņām Latvijas valsts ģimnāzijām.

Valsts ģimnāziju skolu grupā augstāko rezultātu ieguvušas Rīgas Valsts 1.ģimnāzija, Āgenskalna valsts ģimnāzija, Rīgas Valsts 2.ģimnāzija, Cēsu valsts ģimnāzija, Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzija.

Ar visu reitinga sarakstu valsts ģimnāziju grupā var iepazīties ŠEIT.

Skolu reitings veidots, balstoties uz skolēnu rezultātiem valsts un atklātajās olimpiādēs, skolēnu zinātniskās biedrības konferencēs un citās valsts mēroga zinību sacensībās.

Ata Kronvalda fonds ir nodibinājums, kura mērķis ir Latvijas talantīgāko skolēnu apzināšana un viņu izglītības sekmēšana. Fonda darbība aizsākās jau 1988. gadā, un tā dibinātāji bija Izglītības ministrija, Jauno zinātnieku un speciālistu padome, jaunatnes uzņēmums "Kontakts", kā arī virkne jauno zinātnieku un pedagogu.