Ar savu draugu Ivaru, sēžot Romas dārza mākslas galerijā un malkojot smaržīgu karstvīnu, pārrunājām laikrakstā "Kurzemes Vārds" 21. janvārī publicēto "Latvijas faktu" Liepājas politisko "goda plāksni" ar mūsu  deputātu reitinga procentiem.

Aplūkojot šo "goda plāksni", nonācām  pie mazliet nenopietniem, bet tomēr secinājumiem.

Piemēram, ja uzņēmēja Linda Matisone un Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas direktors Helvijs Valcis savā dzīvē būtu regulāri nodarbojušies ar bodibildingu, tad noteikti būtu šajā reitingā pirms deputāta Modra Šveiduka (Modri Šveiduku vairums liepājnieku jauc ar Māri Šveiduku).


Kas attiecas uz pārliecinošajiem šīs politiskās "goda plāksnes" līderiem Jāni Vilnīti un Uldi Sesku, tad it kā viss liekas loģiski. Mēs savā lēnprātībā to akceptējam, lai gan Ivaram no viņa deputāta gaitām Liepājas domē Uldis Sesks nav palicis atmiņā uz tās labākās nots.


Tomēr mēs spējam objektīvi novērtēt viņa reālo pienesumu mūsu pilsētai. Braucot Lemberga "Zemnieku partijas" ietekmīgajā politiskajā vezumā, Sesks uz pārējās Latvijas rēķina spējis no šī "vezuma" izdabūt  Liepājai brangus finansiālus "kumosus". Un bez šiem "kumosiem" mums nebūtu ne tādas koncertzāles, ne tik daudz infrastruktūras objektu.

Kas attiecas uz Jāni Vilnīti, tad, mūsuprāt, viņš vairojis simpātijas pret savu publisko tēlu. Bet vēl jau viss ir priekšā!

Tīri cilvēciski žēl 15. vidusskolas direktora, kurš reitingos palicis jaņos, neskatoties uz to, ka viņa vadītā skola mācību iestāžu novērtējuma reitingos Liepājā ir starp labākajām. Iespējams, Ročāna kungs vēl nav izpratis, ka politikā divi reiz divi ne vienmēr ir četri.

Bet reitinga līderiem mēs īpaši gribētu ieteikt ņemt savā garīgajā aprūpē partijas "Saskaņa" deputātus Helēnu Geriloviču, Gaļinu Skorobogatovu, Pāvelu Seredu un Ludmilu Rjazanovu, kuru "garīgais un politiskais tēvs" Saeimas deputāts Valērijs Agešins jau mēnesi nevar (vai kautrējas) atbildēt portālam irliepaja.lv, kāds  ir viņa viedoklis par pēdējiem notikumiem Krievijā.