Malkojot Jamaikas rumu viesnīcā "Promenade Hotel" un skatoties Liepājas ostas ūdeņu klaidā, mēs ar Ivaru atcerējāmies iepriekšpēdējo TV  raidījumu "De facto", kurā satiksmes ministrs Tālis Linkaits pauda savu pilsonisko optimismu par Liepājas ostas drīzu pāriešanu Latvijas valsts gādīgajās un tīrajās rokās.  

No ministra teiktā izrietēja, ka to jādara, kamēr Latvijas galvenais ostu "arhitekts" Lembergs sēž cietumā.  

Faktiski, pēc ministra Tāļa teiktā var saprast, ka Lembergs ir uzlicis lāstu ne tikai Ventspils, bet arī mūsu Liepājas vēsturiskajai ostai. Mūsuprāt, šo "porču" no ostas vajadzētu steidzīgi noņemt ar sen pārbaudītu vēsturisku  rituālu.

Proti, Vilnītim un Seskam ir jāpārvar sava politiskā kautrība un Liepājas Dārza ielas  Amatnieku namā jāpasūta  Lemberga portretisku lelli mērogā 1:1. Savukārt domes izpilddirekcijai operatīvi jānoorganizē Sārta vakars  Liepājas vēsturiskajā Rātslaukumā pie Fāzera pulksteņa. Vilnītim vajadzētu liepājnieku vārdā  pirmo uguns piešķīlumu sārtam lūgt izdarīt Tālim Linkaitim vai pat korupcijas virsbendem Jānim Bordānam.

Mēs ar Ivaru pat uzdrošināmies pravietot, ka pēc sadedzinātās Lelles  pelnu izkaisīšanas Liepājas ostas ūdeņu klaidā, osta un SEZ teritorija atkvēpināsies no visām zilaļģēm un aizdomām par  mūsu ostas ļaunu pārvaldību.