Bijušais satiksmes ministrs Tālis Linkaitis tviterī pārmetis Liepājas pašvaldībai, ka tā "pašmērķīgi" būvē rūpnīcas, kurās strādnieki nolemti saņemt mazas algas:

"Liepājas nokia – pašmērķīgi būvēt rūpnīcas, kurās strādnieki nolemti saņemt mazas algas. Tāpēc Liepāja tā arī nav beigusi būt subsidējama pašvaldība – zemi IIN ieņēmumi. Pēc šāda parauga Latvija no vidējo ieņēmumu slazda neizrausies".


Portāls irliepaja.lv lūdza Liepājas mēru Gunāru Ansiņu komentēt šo apgalvojumu.


Gunārs Ansiņš: "Piekrītu, ka pie straujās inflācijas un energoresursu cenu pieauguma, kādam esam bijuši liecinieki visus pēdējos mēnešus, atalgojuma pieaugums ir viens no Liepājas un visas Latvijas izaicinājumiem kopumā, tomēr nevaru piekrist attiecībā uz pašmērķīgi būvētām rūpnīcām Liepājā. Pašvaldības mērķis nekad nav bijis vienkārši uzcelt jaunu rūpnīcu, bet gan radīt darbavietas – mūsdienīgas, labi apmaksātas, videi draudzīgas un ilgtspējīgas.


Nodarbinātības valsts aģentūras dati rāda, ka bezdarba līmenis Liepājā pērn bijis 4,3%, kas pat ir zemāk, nekā tiek uzskatīts par ekonomikai veselīgu bezdarba līmeni. Protams, mēs visi vēlētos, lai šajās visās darbavietās būtu maksimāli augsts atalgojums, taču algas palielināšana pati par sevi vēl nenozīmē ekonomisko izaugsmi. Kā norāda Latvijas Bankas ekonomisti, pieaugot algām, palielinās darbaspēka izmaksas uzņēmējiem, līdz ar to konkurētspējas saglabāšanai vēl jo svarīgāka kļūst darbinieku kvalifikācija un produktivitāte. Ar šo problēmu šobrīd saskaras ļoti daudzi uzņēmumi gan Liepājā, gan Latvijā kopumā. Tomēr vienlaikus gribu teikt, ka ir vērojamas arī pozitīvas tendences – LIAA dati rāda, ka vidējais atalgojums uzņēmumos, kur ir piesaistīts ārvalstu kapitāls (kā tas lielākoties ir Liepājas ražotnēs), aug straujāk, nekā vidēji Latvijā".