Kopš martā atcēla autobusa Nr. 912B pēdējā reisa – pulksten 22 – iebraukšanu Cimdeniekos, pēdējā iespēja iedzīvotājiem tikt mājās ar autobusu ir vienīgi 20.45.

Liepājas domes opozīcijas deputāte Ludmila Rjazanova laiku pa laikam kolēģiem atgādina par Cimdeniekiem, par to, cik grūta dzīve šīs Liepājas pievārtē esošās Grobiņas novada teritorijas iemītniekiem (pēc deputātes sniegtajiem datiem tādu ir ap 200 – bērni, strādājošie un pensionāri, daudzbērnu ģimenes), jo vakaros tie, kuri nebrauc ar personīgo transportu vai nevar atļauties vizināties taksītī, ir kā ieslodzīti savā dzīves vietā – sabiedriskā transporta reisi beidzas 20.45 (autobusam Nr. 2 darbdienās pēdējais reiss ir pulksten 19, brīvdienās – 18.20, savukārt autobusam Nr. 912B – darbdienās 20.45, brīvdienās – 21).  

"Mana kolēģe dzīvo pie Liepājas – Rīga ceļa un redz, kā cilvēki izkāpj no autobusa Nr. 912b un cilpo līdz Cimdeniekiem. Bet uz ceļa no pagrieziena līdz Cimdeniekiem pat atstarotāju nav. "Kā tur pārvietoties tumsā?" – jautā deputāte.

Liepājas sabiedriskā transporta aģentūras vadītājs Uldis Zupa portālam sacīja, ka pēdējā reisā pulksten 22 uz Cimdeniekiem vidēji braukuši 2 – 3 cilvēki, un tas neesot izdevīgi.

Bet, kā ar Grobiņas novada pašvaldību? Ja padomā, tad rūpēties par Cimdenieku iedzīvotājiem tomēr vispirms laikam vajadzētu tieši Grobiņas novada "tēviem" ar Aivaru Priedolu priekšgalā.

Sazinoties ar novada pašvaldību, irliepaja.lv saņēma Grobiņas novada domes priekšsēdētāja vietnieka Aivara Galecka atbildi, jo viņš ar šī jautājuma risināšanu nodarbojoties jau vairāk nekā pusgadu:

"Grobiņas novada dome sadarbībā ar Liepājas pašvaldības sabiedriskā transporta aģentūru jau kopš šā gada pavasara strādā pie šī jautājuma izpētes, lai atrastu pieņemamāko risinājumu. Esam arī veikuši reidus vēlajās vakara stundās, lai pārliecinātos, cik liels pasažieru skaits ir šajā laikā. Bija reizes, kad nebija neviena, bija reisi, kad brauca daži cilvēki. Vidēji tie bija 2 – 3 cilvēki, bet ne vakaru vairāk par pieciem. Kā jau minēju, dažkārt pat neviena. Līdz ar to domes un aģentūras kopīgais secinājums bija, ka autobusa reisu nodrošinājums uz Cimdeniekiem ir pietiekams.

Grobiņas novada domei un tās priekšsēdētājam Aivaram Priedolam rūp gan Cimdenieku iedzīvotāju, gan visu citu Grobiņas novada iedzīvotāju nodrošinājums ar sabiedrisko transportu. Turklāt situācija ir tāda, ka Cimdenieki šajā ziņā patlaban 2.vietā. Pirmajā vietā ir Grobiņas pilsēta, otrajā – Cimdenieki un trešajā vietā Dubeņi, kur iedzīvotāju ir ievērojami vairāk, nekā Cimdeniekos. Turklāt Grobiņas novadā ir arī tādas apdzīvotas vietas, uz kurām patlaban vispār nekursē nekāds sabiedriskais transports, un Grobiņas novada dome meklē variantus, kā risināt šos  jautājumus. Tā kā patlaban neredzam iespēju apmaksāt papildu reisus uz Cimdeniekiem".

Ludmila Rjazanova piedāvā vienkāršu risinājumu: "Uzskatu, ka šo jautājumu varētu atrisināt ar iebraukšanu ciemā pēc pieprasījumā."