Valdība otrdien jaunajam Liepājas cietumam, kas darbību varētu sākt 2019.gadā, piešķīra nacionālā interešu objekta statusu, aģentūra BNS uzzināja Ministru kabinetā.

Valdība Tieslietu ministrijai iepriekš uzdeva turpināt jaunā cietuma būvniecības nodrošināšanu Alsungas ielā 29, Liepājā. Pašlaik Tieslietu ministrija sadarbībā ar Igaunijas Nekustamo īpašumu aģentūru veic visus nepieciešamos jaunā cietuma projektēšanas darbus, kurus plānots pabeigt 2016.gada vidū. Tieslietu ministrija prognozē, ka jaunais cietums darbību sāks 2019.gadā.

Tieslietu ministrija norāda, ka visas strādājošās ieslodzījuma vietas Latvijā ir izvietotas ēkās, kas pielāgotas specifiskajām ieslodzījuma nodrošināšanas vajadzībām un neviena no tām nav sākotnēji būvēta un paredzēta kā vienots ieslodzījuma vietas komplekss. Tādēļ arī nevienam no esošajiem cietumiem līdz šim nav piešķirts nacionālo interešu objekta statuss.

Jaunais cietums būs pirmais speciāli ieslodzījuma izpildei paredzēts objekts, kas pašlaik tiek mērķtiecīgi plānots, ņemot vērā mūsdienu starptautiski atzītās prasības, paskaidro Tieslietu ministrija. Turklāt, plānojot jauno cietumu, tiek paredzētas tādas ieslodzīto apsardzes sistēmas un tehniskie risinājumi, kas nodrošina maksimālu sabiedrības drošību.

Liepājas pilsētas dome paudusi atbalstu nacionālā interešu objekta statusa noteikšanai jaunajam cietumam.

Jau ziņots, ka sākta Liepājas cietuma celtniecība. Jaunais cietums būs pirmais šāda tipa cietums Latvijā, un tas paredzēts 1200 ieslodzītajiem. Cietuma būvniecību plānots pabeigt līdz 2018.gada nogalei.

Pēc pirmā jaunā cietuma Liepājā, Alsungas ielā 29, darbības sākšanas Tieslietu ministrija plāno slēgt Liepājas cietumu, Jelgavas cietumu, Brasas cietumu un Vecumnieku cietumu, ieslodzītos no šiem cietumiem, kā arī daļu no Jēkabpils cietumā esošajiem ieslodzītajiem pārceļot uz jauno cietumu Liepājā. Slēgto ieslodzījuma vietu nekustamie īpašumi tiks atsavināti.