Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem Liepājā vārda dienu svin 256 Vladislavi, 20 Mudītes un 19 Vladislavas.

Dzimšanas dienā sveicam Metalurgu tautas teātra dalībnieci Lauru Grundmani.

Pastāstiet nedaudz par sevi! Vai esat liepājniece?
Jā, noteikti! Tagad esmu 19 gadus jauna liepājniece, kura Liepājā ir aizvadījusi radošas un piepildītas dienas. Par mani noteikti var teikt cilvēks – teātris, māksla, deja un kultūra.

Kas jums šobrīd ir aktuāls?
Šovasar absolvēju Raiņa 6. vidusskolu, tādēļ esmu pie jaunās dzīves durvīm. Lai gan ar vienu kāju esmu jau Rīgā, tomēr ir nodarbes, kuras tur pie mājām. Tādēļ jebkurā gadījumā bieži būšu Liepājā, jo spēlēju metalurgu tautas teātrī, kura nākamās sezonas repertuārā man arī ir jāņem sava dalība.

Kā paiet jūsu ikdiena?
Manas vasaras dienas pilnīgi noteikti atšķiras viena no otras. Pagaidām sanācis visu laiku būt ceļā no viena Latvijas gala uz otru. Te Dziesmu svētki, te dažādi festivāli, te jābrauc spēlēt teātris un pa vidu vēl jāiestājas augstskolā. Mana dzīve vienmēr bijusi ļoti aktīva un piepildīta, tādēļ ar labprāt gaidu septembri, lai iepazītu jaunus izaicinājumus, bet pagaidām, šovakar, lidoju uz Norvēģiju.

Kur Liepājā var vislabāk atpūsties?
Vasarā pilnīgi un noteikti tā ir pludmale. Viss ir atkarīgs no cilvēku izdomas un kreativitātes. Vakariņas ar draugiem Liepājas molā pašā galā, vērojot saulrietu un apvienojot to ar fizisku aktivitāti, tiekot atpakaļ, ir pietiekoši aizraujoši.

Kas raksturo liepājniekus?
Tā noteikti ir enerģija, jo ne par velti vējš ir ne tikai matos, bet arī kājās. Mēs noteikti esam ļoti spītīgi un mērķtiecīgi, bet mums noteikti piemīt arī tas, ka mūs vienmēr un visur pamana un mēs protam izcelties.

Kas jums ikdienā sagādā prieku?
Tie ir dažādi mirkļi, sīkumi, kurus sagādā ģimene, draugi un dažreiz pat pilnīgi svešinieki. Vēl tikko, pirms pāris dienām, nepazīstami liepājnieki mūs ar draudzeni apdāvināja ar ziediem, un lai gan salīdzinoši tas ir sīkums, tomēr, par to atceroties, gribas pasmaidīt visas dienas garumā.

Kāds ir bijis pēdējā laika spilgtākais piedzīvojums?
Man visa šī vasara ir bijusi kā viens liels pārsteigumu kokteilis, un ir grūti izcelt konkrētu notikumu. Bet es jūtu, ka mans ceļojums atnesīs vēl un vēl spilgtu krāsu šim kokteilim.

Ko tuvākajā laikā gribētos paveikt?
Ja domāju par nākamajiem pāris gadiem, nu maksimums pieciem, tad noteikti tā ir augstākā izglītība, aizbraukt brīvprātīgajā darbā uz citu kontinentu, izlēkt ar izpletni un citas aizraujošas lietas, kurām tagad ir īstais laiks.

Jūsu novēlējums šodienas gaviļniekiem!
Man ir vairāki draugi, ar kuriem es varu dalīt šo dienu, un noteikti gribu apsveikt savu draudzeni Laimu Ivanu, un visus pārējos svinētājus. Galvenais: ejiet ar smaidu, prieku un slavējiet ikvienu doto dienu!