Zinātnes un izglītības inovāciju centra Dabas mājā un pilsētvidē oktobrī un novembrī, kopumā sešu nedēļu garumā, notiks Liepājas Universitātes Dabas un inženierzinātņu fakultātes studentes Lauras Grundmanes bezmaksas nodarbības vides zinātnēs, kas paredzētas jauniešiem vecumā no 13 līdz 25 gadiem.

Nodarbības notiks Dabas mājā 29. septembrī, 6., 8., 13., 20., 22., 27.oktobrī un 3.novembrī no pulksten 16 līdz 18, informē Liepājas Izglītības pārvaldes Zinātnes un izglītības inovāciju centra eksperte Kitija Kuduma.

Vides zinātņu apguve ļauj saskatīt kopsakarības par to, kā vieta, kurā dzīvojam, un ūdens, kuru patērējam, tai skaitā arī piesārņojam, spēj ietekmēt dabu un mūs pašus, tāpēc ik nedēļu divu stundu garumā notiks izglītojošas nodarbības ar mērķi iepazīt ekotehnoloģisko domāšanu. Tās pamatā ir tādu izejmateriālu izvēle risinājuma īstenošanai, kas neprasa lielus ieguldījumus, kā arī to ieviešana spēj mazināt kaitīgo ietekmi uz vidi un cilvēka veselību.

Nodarbību laikā tiks apskatītas tādas tēmas kā pasaules ūdens resursu pieejamība, to pārvaldība, atšķirības starp organisko un industriālo vides piesārņojumu, kā arī iepazītas jūras un ezera ekosistēmas. Jaunieši varēs apgūt vides inženiera prasmes, praktiski veicot eksperimentus un aktivitātes, kas ietver monitoringu, plānošanu, novērtēšanu un izpēti. Tiek plānota arī neformālās izglītības metožu izmantošana  - komandu veidošanas, ledus laušanas un simulāciju aktivitātes.  

Jaunieši aicināti elektroniski pieteikties dalībai nodarbības, aizpildot anketu saite.lv/pieteikums. Iegūt detalizētu informāciju iespējams, zvanot pa tālruni 266 448 34 vai rakstot uz e-pastu dabasmaja@liepaja.edu.lv.