Pēc  Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem, Liepājā šodien vārda dienu svin 15 Neldas, 159 Rihardi, 116 Ričardi un 1 Rišards.

Šodien dzimšanas dienā sveicam sociālo pedagoģi un Interešu centra "Pēcskola" pedagoģi Daci Vilemsoni.

Kā jūs raksturotu savu ikdienu?
To noteikti vislabāk raksturo vārds "vējš". Man patīk darboties, iespējams tāpēc esmu izvēlējusies pedagoga profesiju, jo, esot kopā ar bērniem, katra diena ir savādāka. Šobrīd strādāju Liepājas Bērnunamā par sociālo pedagogu un Interešu centrā "Pēcskola" par interešu pedagogu. Man patīk tas, ka, nākot uz darbu, īsti nevaru paredzēt, kas mani tur gaidīs, kā bērni uzvedīsies, ko pastāstīs un tā tālāk.

Kādas ir jūsu spilgtākās īpašības?
Grūti pateikt kādas ir manas spilgtākās īpašības. Varu tikai teikt, ka man ļoti patīk apgūt ko jaunu, iesaistīties dažādās aktivitātēs, projektos, nevaru ilgi darīt vienu, monotonu darbu. Laikam tāpēc otra mana profesija ir mediķis un jau vairākus gadus masu pasākumus Liepājā un citur Latvijā apmeklēju kā Latvijas Sarkanā Krusta pirmās palīdzības sniedzēja. Man patīk to darīt, tā ir lieliska pieredze gan saskarsmē ar cilvēkiem, gan iespēja pabūt dažādās vietās.

Esmu idejas un komandas cilvēks un tāpēc varu darboties ilgi un daudz. Dažreiz cilvēki saka: "Tev taču par to nemaksā, kāpēc tev to vajag?" Bet ne visu var izmērīt naudā, un tad es parasti atbildu, ka mana dzīves pārliecība ir tāda, ka visi mūsu darbi nāk atpakaļ, tikai dažreiz to nepamanām, jo gaidām kaut ko konkrētu. Teiciens, ka nepateicība ir pasaules alga nav pareizs! Vienkārši dzīve ir jāpieņem  tāda kāda tā ir – skaista. Man ļoti patīk teiciens: "Beigās viss būs labi. Bet, ja vēl nav labi, tātad vēl nav beigas".

Kas jums nepieciešams pilnai laimei?
Lai es justos laimīga, man nepieciešams, lai arī man apkārt esošie justos laimīgi. Jebkurā gadījumā, neuzskatu sevi par nelaimīgu, laikam tāpēc, ka es rūpējos un par mani rūpējas. Noteikti mana laime neslēpjas kādā konkrētā lietā. Jā, es gribētu dzīvot privātmājā ar nelielu dārziņu un nesajust kaimiņu smēķu smaku savā vannas istabā, bet es nedomāju sēdēt un raudāt, ja tā man nav.

Kā pavadāt savu brīvo laiku?
Es tik daudz laika pavadu sabiedrībā, ka brīvajā laikā vislabprātāk esmu kopā ar savu ģimeni. Tad nav svarīgi vai ejam uz teātri, peldam, vērojam kādu rallija ātrumposmu vai pat makšķerējam – galvenais, ka mēs četri esam kopā.

Kur rodat spēkus pēc garas darba dienas?
Pēc garas darba dienas visvairāk vēlos kādu brīdi pabūt vienatnē, un tad es visbiežāk vai nu vienkārši dodos pastaigā, vai arī izbraucu ar automašīnu. Man ļoti patīk braukt! Vēl man īpašas sajūtas sniedz, vērot jūru vētras laikā.

Kādas prasmes, iemaņas jūs vēl vēlētos apgūt?
Vēlos papildināt savas zināšanas angļu valodas un vizuāli plastiskās mākslas jomā, bet šobrīd tam neatliek laika.

Kā skatāties uz to, ka jums vārda un dzimšanas diena ir viena pēc otras (6. un 7.februārī)? Vai savus svētkus atzīmējat abas dienas vai vienu?
Es labprāt gribētu, lai vieni šie svētki būtu vasarā, jo man ļoti patīk ziedi. Runājot par svētku svinēšanu ir tā, ka reiz es pati sagādāju sev vislielāko dāvanu savā vārda dienā – meitiņas piedzimšanu, tāpēc tagad ģimenē šajā dienā tiek svinēti viņas svētki, bet pēc tam mana dzimšanas diena. Vārda dienu es vairāk svinu darbā.

Kādu dāvanu jūs vēlētos saņemt dzimšanas dienā?
Gadiem ejot aizvien mazāk domāju par to, ko es gribētu saņemt savā dzimšanas dienā. Viena lieta gan paliek nemainīga – prieks par ziediem, īpaši tulpēm un rozēm.