Sarkanā Krusta "Jauno mediķu skola" ne tikai aicina apmeklēt pirmās palīdzības mācības Liepājā, Ūliha ielā 35/37, bet arī paši dodas uz skolām un bērnudārziem.

Kā portālu informēja Sarkanā Krusta Liepājas komitejas Sabiedrisko attiecību speciāliste Madara Šeršņova kopš pagājušā gada nogales Latvijas Sarkanā Krusta Liepājas komiteja darbojas arī Liepājas pilsētas sākumskolas, pamatskolas un pirmskolas izglītības iestādēs, mācot bērniem pirmās palīdzības pamatus.

Vairāki simti bērnudārzu audzēkņi jau ir iepazinušies ar rotaļu lāci Drošo, kas ir iepazīstinājis bērnus ar pirmās palīdzības aptieciņas saturu un iemācījis kā pārsiet savainojumu, kā izvairīties no apsaldējumiem un apdegumiem un ko darīt tādos gadījumos. Savukārt, pamatskolēniem tiek mācīts, piemēram, kā rīkoties dažādu traumu gadījumā, kas tagad, ziemas periodā, nodarbojoties ar slēpošanu un slidošanu ir ļoti aktuāli.

Lai mācītu pirmo palīdzību bērniem skolās un bērnudārzos, Latvijas Sarkanā Krusta Liepājas komiteja talkā ņem rotaļu lāci Drošo un turpmāk arī lelli – Henriju, kas ir atvesta no Norvēģijas un speciāli izstrādāta šādai apmācībai.

Latvijas Sarkanā Krusta Liepājas komitejas pārstāve Dace Vilemsone atzīst: "Bērni ir sajūsmā par lielo, balto rotaļu lāci, kas, uzsākot nodarbību, viņus uzrunā un sasveicinās ar katru. Lāci nodēvējām par Drošo, jo tā klātbūtnē, runājot par lietām, kas saistītas ar palīdzēšanu nelaimes gadījumā, bērni kļūst drošāki!"
Mācību iestādes un bērnudārzi, kuri vēlas pieteikt klases vai grupas iemācīties pirmās palīdzības pamatus, droši var zvanīt uz telefonu 63480345, 26533069 vai nākt uz Ūliha ielu 35/37, Liepājā un pieteikties.