Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem Liepājā vārda dienu svin 311 Uldi, 80 Sandi, 34 Sandiji un 6 Ulvji. Vārda dienā sveicam liepājnieku Uldi Rogu.

Pastāstiet nedaudz par sevi! Vai esat dzimis liepājnieks?
Jā, esmu dzimis un audzis liepājnieks. Desmit gadi savas dzīves gan pavadīti ārpus šīs īpašās auras pilsētas, bet pēdējos trīs gadus atkal ikdienā uzturos šeit. Dzīve man ir piespēlējusi daudzas izdevības, no kurām esmu guvis visdažādāko pieredzi gan privātajā dzīvē, gan karjerā, gan garīgajās atziņās. Man ļoti patīk atziņu krājumi, filozofiskas diskusijas, vēsture, kosmoss, filmas (ar saturu), ceļojumi un humors... Raugos uz dzīvi pozitīvi. Tas prasa darbu ar sevi. Savukārt darbs ar sevi ļauj skatīties uz pasauli vieglāk un ar sapratni par notiekošo.

Kāda ir jūsu ikdienas nodarbošanās?
Es Liepājā un tās apkārtnē piegādāju mēbeles no IKEA veikaliem. Tā teikt: "Ja Muhameds neiet pie kalna, tad kalns nāk pie Muhameda."

Jūs piedalījāties "Tvīda braucienā". Kas uz to pamudināja un vai iesakāt to darīt arī citiem?
Jā, "Tvīda brauciens" ir patīkama "laika mašīna". Kaut uz neilgu laiku, bet tomēr ir iespēja piedzīvot pagātnes sajūtas. Mani pamudināja tas, ka Liepāja ir velopilsēta un es iegādājos 1972.gada riteni, kuru (nezināmu motīvu vadīts) nokrāsoju zelta krasā, izdarīju nelielus uzlabojumus un sanāca tāds retro velosipēds. Izjutu pienākumu piedalīties "Tvīda Braucienā".

Viennozīmīgi iesaku to darīt citiem, jo tas patīkami izrauj no ikdienišķā. Šajā pasākumā neredzēju nevienu ar "saskābušu" seju. Visi sajutās tā īpaši un bija priecīgi par šādu jautru velobraucienu.

Vai jums ir kāda īpaša aizraušanās?
Jā ir – man patīk sapņot!!! Loģika aizvedīs no punkta A līdz punktam B, iztēle jūs var aizvest visur. Tad, lūk, man patīk iztēles variants.

Kā vislabāk sākt dienu?
Pastāstīšu savu ideālo vislabākās dienas sākumu. Piecelies ar saullēktu, aizej uz "Fontaine Royal" fitnesa zāli (tur apmeklējums ir diennakts), pasporto. Pēc sporta zāles uz peldi jūrā, pēc peldes jūrā – draiskulīgi intīmi mirkļi ar mīļoto cilvēku palagos. Vēlreiz atspirdzinoša duša, anekdošu deva kādā no sociāliem tīkliem. Nesteidzīgā gaitā aizbraukt uz darbu, izdarīt veiksmīgu darījumu, brokastis pulksten 11 un diena ir sākusies vislabāk.

Kur ikdienā rodat prieku?
Ikdienā prieku rodu atsaucībā un humorā. Augsti vērtēju cilvēkus, kuri uz lietām skatās ar asprātībām un humoru. Patīkami tādiem ir atrasties blakus, jo "tur" nav laika pārdzīvojumiem un skumjām. Runājot par atsaucību – diemžēl šajā lietā latviešiem augstu atzīmi nevar ielikt. Taču es pamanu cilvēkus, kas tādi ir un tas man ikdienā rada prieku.

Kā vislabāk iepazīt Liepāju? Kas ciemiņiem noteikti ir jāapskata?
Gribi iepazīt Amazones indiāņus – brauc un dzīvo viņu ciltīs, gribi iepazīt Holivudas aizkulises – brauc un dzīvo Beverlihilzā. Gribi iepazīt Ķīnas daudzdzīvojamās mājas viena korpusa 1500 iedzīvotājus – brauc uz Pekinu un noīrē dzīvokli. Gribi vislabāk ir iepazīt Liepāju – kļūsti par liepājnieku.

Pilsētā ir daudzas interesantas vietas, kuras apskatīt, bet eksperti šajā jomā būs Liepājas Tūrisma informācijas centrā. No savas puses es ieteiktu ciemiņiem izbaudīt vienu dienu pludmalē, jo man tā ir ļoti īpaša.

Kuras trīs lietas jums vienmēr ir līdzi? Kāpēc?
Cepure – tas ir mans aksesuārs... Ritenis – tas ir mans pārvietošanās transports. Ātrs, ērts, ekonomisks un nepiesārņo dabu. Malas – lodīšu krelles aizsardzībai, enerģijai, labsajūtai un dažiem rituāliem.

Kas no pēdējā laikā piedzīvotā vai redzētā ir tāds, ko ieteikt citiem?
Nevaino citus par lietām, kas notiek ar tevi.

Cilvēki visās likstās vaino politiķus, kaimiņus, iekārtu, likumus, ārējos apstākļus, sievas, vīrus un ļoti reti sevi. Bieži dzirdami vārdi: "tas ir negodīgi vai netaisnīgi". Ir svarīgi nevienu neuztvert personīgi, lai cik personīgas attiecības jums ar kādu cilvēku ir. Ja tev kāds tuvs cilvēks vai pilnīgs svešinieks nodara pāri, tad tas ir jāuztver kā dzīves eksāmena uzdevums, nevis personisks aizvainojums. Liktenis cilvēkiem nepārtraukti rada jaunus uzdevumus. Tos, kurus mēs neatrisinām – mums jāpārliek. Kā var zināt, vai uzdevums ir nokārtots? To var zināt tad, kad tas jūs vairs nespēj kaitināt vai ietekmēt. Tad kad Jūs stāvat tam pāri. Taču kādus uzdevumus jums dzīve uzdos turpmāk – esat atbildīgi paši.
Pieņemot šo mācību mani ir kļuvis dzīvot vieglāk, tāpēc iesaku to arī citiem.

Jūsu novēlējums šodienas gaviļniekiem!
Visiem gaviļniekiem novēlu lepoties ar saviem vārdiem, jo pat Amerikā šo dienu atzīmē īpaši! Hip, hip, urā!