Modes vēsturnieks un TV raidījumu vadītājs Aleksandrs Vasiļjevs, kura kolekcijas izstādi "Otrā pasaules kara laika mode 1938.–1945" vēl līdz 1. martam liepājnieki varēja aplūkot muzeja filiālē, sociālajos tīklos apstiprināja, ka ir nogādāts slimnīcā ar pneimoniju.


TV raidījumu vadītājs stāsta, ka viņam tiek ārstēta divpusējā pneimonija, taču temperatūra nepaaugstinās virs 36,6 grādiem.


Vasiļjevs norādījis, ka viņam bijusi arī koronavīrusa pārbaude, taču rezultāts vēl nav zināms.

Savā "Instagram" kontā Vasiļjevs raksta, ka sācis justies slikti jau 5. aprīlī – sācies klepus, temperatūra paaugstinājusies līdz 37,5 – 38 grādiem.


"Mani intensīvi ārstēja ar vecmāmiņas metodēm – tēju, citronu, ingveru, sodu, žeņšeņa tinktūru. Diemžēl tas nepalīdzēja," raksta Vasiļjevs.


Ārsti, kas ieradušies pie viņa, izmērīja spiedienu, veica pārbaudes un, neskatoties uz Vasiļjeva lūgumiem viņu nehospitalizēt, nogādājuši modes vēsturnieku slimnīcā.


Vasiļjevs pirms kāda laika atgriezies no Portugāles un pēc tam divas nedēļas pavadījis karantīnā. Viņa vietā raidījumu vadījusi Nadežda Babkina, kura arī nesen nogādāta slimnīcā ar pneimoniju.


Aleksandra Vasiļjeva kolekcija, kas ilgāku laiku bija skatāma Liepājas muzeja filiālē Ukstiņa ielā, pēc muzeja direktores Daces Kārklas sacītā, patlaban sapakota prom vešanai uz mākslinieka rezidenci Lietuvā, taču slēgto robežu dēļ pagaidām to nav iespējams izdarīt.


Kā pastāstīja Kārkla, Liepājas muzeja plānos joprojām ir iecere, sadarbībā ar Vasiļjeva fondu, šogad parādīt vēl vienu viņa tērpu kolekcijas daļu, kas veltīta riteņbraukšanas vēsturei un kas pirms pandēmijas bija skatāma Lietuvā. Šo izstādi muzejs iecerējis atklāt reizē ar tradicionālo Tvīda braucienu, un ļoti cer, ka arī pats kolekcijas īpašnieks līdz tam būs atveseļojies.