Viens no pasaulē lielākajiem mājokļa labiekārtošanas preču uzņēmumiem, kas dibināts Zviedrijā, paplašina savu darbību Latvijā un meklē darbiniekus pārdošanas, loģistikas un klientu apkalpošanas nodaļā Liepājā. "IKEA" pieņem darbā vairāk nekā 20 darbiniekus plānošanas un preču pasūtīšanas vietā, kas pavasarī tiks atvērta Liepājā, informēja uzņēmums.

Jau šopavasar "IKEA" atvērs klientu apkalpošanas vietu Liepājā. Tā būs pirmā mazāka formāta apkalpošanas vieta Latvijā – plānošanas un preču pasūtīšanas vieta. Pirms dažiem mēnešiem "IKEA" Liepāja komandu sāka veidot, pieņemot darbā vadītāju un nodaļu vadītājus, un pašreiz komandas veidošana tiek turpināta, aicinot pieteikties kandidātus darbam pārdošanas, klientu apkalpošanas un loģistikas nodaļā.

Finansiālie un nefinansiālie ieguvumi

"IKEA" Cilvēkresursu un uzņēmuma kultūras nodaļas vadītāja Līga Konrade stāsta, ka IKEA cenšas būt vairāk nekā tikai darba vieta un piedāvā personīgās un profesionālās izaugsmes iespējas, konkurētspējīgus finansiālos un nefinansiālos ieguvumus, zviedru tradīciju iedvesmotu darba vidi, vienlīdzības un kopības kultūru u. c.

"Mūsu iecere ir radīt labāku ikdienas dzīvi daudziem, sākot ar mūsu darbiniekiem. Ar spēcīgu, 80 gadus senu kultūru "IKEA" ir darbavieta, kurā ikviens tiek novērtēts un cienīts. Ievērojot vienlīdzības un kopības sajūtas principu, piedāvājam finansiālus un nefinansiālus ieguvumus, piemēram, veselības apdrošināšanu visiem darbiniekiem neatkarīgi no amata vai nodaļas. Arī gada prēmijas, uzņēmumam sasniedzot mērķus, tiek izmaksātas visiem, kas nostrādājuši visu finanšu gadu – no uzkopšanas komandas darbiniekiem līdz loģistikas speciālistiem, no interjera dizaineriem līdz kasieriem," atzīst Līga Konrade.

Vairāk nekā darbs

Cilvēkresursu un uzņēmuma kultūras nodaļas vadītāja stāsta, ka "IKEA" darbinieku atlase atšķiras no kandidātiem ierastās. Pirmā darba intervija "IKEA" vērsta uz personību, atklātu diskusiju un vaļsirdīgu dialogu, lai pārbaudītu, vai mūsu vērtības sakrīt.  

"Pirmais, ko darba devēji parasti ņem vērā, veidojot komandu, ir prasmes, zināšanas un atbilstoša pieredze. Mēs, "IKEA", veidojot komandu, vispirms lūkojamies uz domāšanas veidu un kandidātam svarīgajām vērtībām, piemēram, atbildības izjūta, ilgtspēja, kopības sajūta, mīlestība pret mājokļa labiekārtošanu. Mēs uzskatām, ka galvenais ir pareizā attieksme, savukārt prasmes vai zināšanas var iegūt," stāsta Līga Konrade.

Plānošanas un preču pasūtīšanas vieta tiek veidota, lai palīdzētu plānot telpu iekārtojumu, izmantojot "IKEA" mēbeles


"IKEA" plānošanas un preču pasūtīšanas vieta tiek veidota, lai klientiem palīdzētu plānot telpu iekārtojumu, izmantojot "IKEA" piedāvātos labiekārtošanas risinājumus, piemēram, virtuves iekārtas, skapjus, guļamistabas mēbeles u. c. Klientiem būs iespēja saņemt iepriekš pieteiktus, "IKEA" speciālistu sniegtus klātienes individuālās plānošanas pakalpojumus un šim nolūkam īpaši atvēlētās zonās plānot pašrocīgi vai ar "IKEA" darbinieku palīdzību, kā arī plānotos risinājumus uzreiz pasūtīt. Plānošanas un preču pasūtīšanas vietā būs iespēja arī tuvu dzīvesvietai ērti pasūtīt un saņemt "IKEA" tiešsaistes veikala pasūtījumus.

Tā būs Latvijā otrā klientu apkalpošanas vieta. Rīgā kopš 2018. gada ir atvērts "IKEA" veikals un tiešsaistes veikals.

"IKEA" Liepājas vakances ŠEIT.