Pēc Pilsonības un migrācija slietu pārvaldes statistikas datiem Liepājā vārda dienu svin 7 Sebastiani un 1 Konrāds. Dzimšanas dienā sveicam Ričardu Frišmani.

Pastāstiet nedaudz par sevi un savu ikdienu!
Nu ko lai stāsta? Man patīk sports, patīk ēst,daudz runāt un es nevaru ciest kaut ko gaidīt. Man patīk meitenēm izvilināt smaidu tikpat ļoti, cik patīk viņas pašas. Katru dienu eju uz universitāti un katru vakaru nodarbojos ar ielu vingrošanu . Visu atlikušo dienu pavadu runājot ar kādu un pildot universitāte uzdotos mājas darbus. Brīvajā laikā pievēršu uzmanību sev tuviem cilvēkiem un atpūšos.

Kas jūs aizrauj?
Runāšana, man ļoti patīk runāt,nevaru pat brīžiem apstāties, varu runāt par tik daudzām un dažādām tēmām, ka pats brīnos. Sports, jā, sports būs tas ,kas mani aizrauj, pašlaik nodarojos ar ielu vingrošanu un lepojos ar to, jo ne katrs mūsdienās ir tik apņēmīgs,lai ietu laukā un kaut ko tādu darītu – it īpaši šādos laikapstākļos. Lasīšana, es būšu viens no retajiem jauniešiem, kurus aizrauj lasīšana, kad gadās ļoti interesanta lasāmviela, tad atrauties jau vairs nevar – pat ēst vairs nav tik svarīgi, cik ir svarīgi izlasīt grāmatu. Es varētu teikt daudz un dikti, tādēļ labāk pāriešu uz nākamajiem jautājumiem.

Kāds ir bijis jūsu lielākais izaicinājums?
Lielākais izaicinājums... Tāds pats, pats lielākais ir nākotnē, dienējot armijā, tikt līdz kapteiņa pakāpei un tad laimīgam iet pensijā! Protams, līdz tam ir vēl tālu un ir jāpabeidz Aizsardzības akadēmija  Rīgā, bet pašlaik lielākais izaicinājums tomēr ir mācīties, mācīties un mācīties.

Vai jums ir kāda autoritāte?
Ja šis jautājums ir par to, vai man ir kāds cilvēks, kam es vēlētos līdzināties, tad atbilde ir vienkārša – nē, es nevēlos līdzināties nevienam cilvēkam, neatkarīgi no tā, vai viņš slavens, vai nē. Katram vajadzētu būt unikālam un gūt savus panākumus dzīve.

Kas no Liepājas pietrūkst, kad neesat šeit?
Liepāja man nav kaut kas konkrēts, kas man pietrūktu, man pietrūkst tieši pati Liepāja, jo tāda pilsēta kā mūsēja ir tikai viena. Daudzi liepājnieki, un ne tikai, piekritīs tam, ka teikšu, ka, neskatoties uz to, ka Rīga ir Latvijas galvaspilsēta, Liepāja tomēr ir un būs skaistākā pilsēta Latvijā.

Kādas ir jūsu labākās bērnības atmiņas?
Nav labākā tēma par ko runāt, bet bērnībā man patika tas, ka tā bija ar piedzīvojumiem un muļķībām, pilna ar tādām lietām, par ko ir smieklīgi atcerēties un kauns stāstīt, kā mēdz teikt. Jebkurā gadījumā, man tā bija labāka nekā tā ir vairumam mūsdienu pusaudžu un bērnu.

Kas, jūsuprāt, ir latvietība? Kā stiprināt patriotismu?
Nu, kā lai ņem un izstāsta, kas ir latvietība? Es teikšu tā, lai neiedziļinātos visvisādos sīkumos, ka latvietība ir tas, kas padara mūs par latviešiem, tas ir tāds gabaliņš no sevis paša, kurš liek citiem saprast no kurienes tu nāc un kas tu esi – mums latviešiem ir savas manieres, sava valoda, savs daiļums, savs īpatnējais izskats. Patriotisms ir ticība un mīlestība pret zemi, kurā esi piedzimis un stiprināt to var tikai darot kaut ko savas zemes labā, to nevar mantot vai iegūt, tam vienkārši ir jābūt un to nevar arī īsti izskaidrot, tāpat kā nevar izskaidrot mīlestību.

Vai ir kāda vieta, uz kuru gribētos aizceļot? Kāpēc?
Un kā vēl! Ir vairākas vietas! Itālija, Francija, Austrālija, Spānija – tik daudz valstu un tajās vietu kurus vajadzētu apmeklēt! Pēc dabas esmu ceļotājs – viss ir jāredz, visur ir jābūt, viss ir jaizbauda.

Jūsu novēlējums visiem, kam šodien ir svētki!
Dzīve ir pavisam vienkārša, nesarežģījiet sev to, dariet to, kas tīk, nostādiet mērķus un tiecieties uz tiem, nerociet paši sev bedres, lai pēc tam neiekristu tajās. Mīliet, priecājieties, dariet, tiecieties un vienkārši dzīvojiet!