"Latvijas Ainavu arhitektūras balvai 2022" (LAABA) no Liepājas izvirzīti trīs objekti: Roņu ielas pārbūve un teritorijas labiekārtojums izejai uz pludmali; koncertdārza "Pūt, vējiņi!" teritorijas labiekārtojums; senioru vingrošanas laukums Ganību ielā, portālu irliepaja.lv informēja Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Freidenfelde.

Ir atvērts arī sabiedrības simpātijas balsojums, un līdz 1. jūnija pulksten 23.59 sabiedrisko mediju portālā LSM.lv par Liepājas objektiem, kā arī diviem apkaimes objekiem, Bernātu dabas takām vai Ālandes upes atpūtas kompleksa izveidi Grobiņā, var nobalsot ŠEIT.

Pārbūvētais koncertdārzs "Pūt, vējiņi!". Publicitātes foto.


Savukārt līdz 7.maijam Rīgas sabiedriskā transporta pieturvietu digitālajos ekrānos ir skatāma izstāde, kura vēsta par vērtībām ārtelpā, procesos un personību ieguldījumā, un ietver "Latvijas Ainavu arhitektūras balva 2022" saņemtos 57 pieteikumus (ārtelpa – 46; procesi – 7; personības – 4).


Senioru vingrošanas laukums Ganību ielā. Publicitātes foto.


Latvijas Ainavu arhitektūras balva ir ainavu arhitektūras nozares meistarības sasniegumu skate, kuras mērķis ir veicināt sabiedrības un citu nozaru speciālistu izpratni par ārtelpu kā nozīmīgu estētikas un sociālas vides saskarsmes vietu, nacionālas un vietējas nozīmes kultūrvides stiprinātāju un ilgtspējīgas attīstības sastāvdaļu.


"LAABA 2022" laureātu godināšana notiks 9.jūnijā, Rīgā, 8-9.jūnijā rīkojot starptautisku semināru veltītu ainavu arhitektūras aktualitātēm.