29. jūnijā, Baltijas jūras viļņos, tiks atklāts Starptautiskā ūdensmotociklu čempionāta sezonas pirmais posms – "Liepājas kauss 2024", kas pulcēs vairāk kā 50 sportistus no dažādām valstīm, 15 dažādās klasēs, ieskaitot unikālo "Ģimenes klasi", informēja Latvijas Ūdensmotociklu sporta asociācijas valdes locekle Krista Uzare.

Pēc aizraujoša vasaras sākuma Ādažos, sportisti atklās jauno sezonu vēja pilsētā Liepājā, Roņu ielas promenādes galā, Baltijas jūrā, aktīvajā atpūtas zonā, kur pārsteigs skatītājus un pierādīs savas spējas konkurentiem.

Sacensības Liepājā norisināsies jau otro gadu pēc kārtas, pulcējot starptautiskus braucējus no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Ukrainas, Melnkalnes, Francijas un citām valstīm, ieskaitot pasaules un Eiropas līmeņa sportistus. Čempionātā piedalīsies arī vietējie liepājnieki, kā arī profesionālajā sportā pazīstami sportisti.

Sacensības Liepājā solās būt vētrainas, taču šī sporta veida piekritēji spēj saviļnot visus ūdeņus arī bez vēja palīdzības. Profesionālie ūdensmotocikli atšķiras ne tikai ar izskatu, bet arī ar jaudu un manevrēšanas spējām un savaldīt tos nemaz nav tik viegls darbs, kā var likties no malas.

Sacensības pludmalē būs atvērtas skatītājiem bez maksas visas dienas garumā. Sporta interesentiem būs unikāla iespēja apskatīt arī sportistu tehniku, aprunāties un gūt vairāk informāciju par ūdensmotocikliem. Sacensību sākums plānots pulksten 11.20 un visas dienas garumā līdz pulksten 18 uz ūdens būs vērojama intriga un sportistu cīņa par svarīgajiem punktiem kopvērtējumā.

Organizētāji izsaka lielu paldies Liepājas valstspilsētai par sniegto atbalstu, bez kura pasākums nebūtu iespējams.

Ātrākajiem sportistiem, kuri tiks uz pjedestāla tiks pasniegtas balvas no pasaulē pazīstamiem zīmoliem, kā Zinzino, Jetpilot, SDK, BRP, Oshee Latvia un Jelly Mania, lai motivētu sportistus attīstīties tālāk.

Latvijas ūdensmotociklu sporta asociācija (LŪMSA) vairāk kā desmit gadus organizē Starptautiskus ūdensmotociklu čempionātus šajā sporta veidā. Asociācijas mērķis ir ūdens moto sporta popularizēšana, veicinot dažādu sociālo grupu iesaistīšanu sporta veidā – jauniešus, dāmas un veterānus, kā profesionāļu, tā iesācēju grupā.

Plašāka informācija pieejama: oficiālajā mājas lapā, Facebook lapā – @Latvia_Jetsport; Instagram lapā – @Latvia_Jetsport; E-pasts: info@latviajetsport.com; Tālrunis: Krista – 22010808, Kārlis – 26645852.